اتهام رژیم صهیونیستی به ایران بعد از حمله به سوریه

اتهام رژیم صهیونیستی به ایران بعد از حمله به سوریه
دوشنبه 4 شهريور 1398 - 11:46

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی برای توجیه حمله اخیر این رژیم به جنوب سوریه، ایران را متهم به اقدام پهپادی علیه این رژیم کرد.

العالم - فلسطین اشغالی

«آویو کوخاوی» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی با طرح اتهامی علیه ایران در صدد توجیه حمله اخیر این رژیم به جنوب سوریه برآمد.

کوخاوی ادعا کرد «ایران برای اجرای حمله به چند هدف در اسرائیل با استفاده از پهپادهای بمب‌گذاری شده برنامه‌ریزی کرده بود». بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، کوخاوی در ویدئویی که از وی هنگام جلسه با تعدادی از افسران ارتش منتشر شده، مدعی شد: پیش‌بینی می‌شد که حمله ایران با پهپادهای بمب‌گذاری شده شامل چند هدف [در فلسطین اشغالی] باشد.

وی در ادامه ادعا کرد: [سرلشکر] قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران این عملیات را برنامه‌ریزی کرده است و فعالان شیعه‌ای را که قرار بود در این ماموریت شرکت کنند، حمایت مالی کرده و آموزش داده است.

بامداد یکشنبه (دیروز) رژیم صهیونیستی چند حمله هوایی به نقاطی در جنوب سوریه کرد و پدافند هوایی سوریه با این تهاجم مقابله کرد اما ساعاتی بعد حزب‌الله از شهادت دو نیروی خود بر اثر این حمله خبر داد وسید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد که حزب‌الله پاسخ این اقدام رژیم صهیونیستی را خواهد داد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در اقدامی کم‌سابقه حمله هوایی به پایتخت سوریه را تایید کرد و مسئولیت آن را بر عهده گرفت و مدعی شد این حمله با هدف جلوگیری از ارسال پهپادهای تهاجمی ایران به حریم هوایی فلسطین اشغالی بوده است.

همچنین بامداد دیروز رسانه‌ها از سرنگون شدن دو پهپاد رژیم صهیونیستی در ضاحیه بیروت خبر دادند و ساعاتی بعد «محمد عفیف» مسئول رسانه‌ای در حزب‌الله لبنان اعلام کرد: حزب‌الله هیچ پهپادی را ساقط نکرده است... پرنده اول بدون اینکه آسیبی بزند، سقوط کرد و دومی بمب‌گذاری شده بود و منفجر شده است و به ساختمان مرکز رسانه‌ای حزب‌الله در ضاحیه آسیب زده است .

این اقدام رژیم صهیونیستی با واکنش گسترده مقامات مختلف لبنانی و نیز طرف‌های غیرلبنانی همراه بود و همه آن را محکوم کردند .

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها