روسیه: تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را نباید جدی گرفت

روسیه: تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را نباید جدی گرفت
سه شنبه 5 شهريور 1398 - 00:33

یک دیپلمات ارشد روسیه روز دوشنبه گفته درخواست‌های اخیر مقام‌های آمریکایی برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران را نباید جدی گرفت.

العالم-اروپا

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در اتریش دوشنبه درباره درخواست جدید آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران اظهار نظر کرد.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد با یادآوری اینکه موعد رفع تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران و رفع ممنوعیت سفر «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اکتبر ۲۰۲۰ به اتمام می‌رسد از جامعه بین‌المللی خواست این محدودیت‌ها را تمدید کنند.

«میخائیل اولیانوف» امروز دوشنبه گفت که ایالات متحده از طریق طرح چنین درخواست‌هایی به دنبال تضعیف توافق هسته‌ای برجام است.

او که با اسپوتنیک مصاحبه می‌کرد تأکید کرد: «پیشنهاد آمریکا منعکس‌کننده موضع این کشور برای تضعیف برجام است و نمی‌توان آن را جدی گرفت».

این مقام روسیه تصریح کرد که طبق برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که در تأیید آن صادر شده تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران اواسط اکتبر ۲۰۲۰ برداشته می‌شود و دلیلی برای تجدید نظر در این تصمیم وجود ندارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها