بارندگی در هند 45 کشته برجا گذاشت

بارندگی در هند 45 کشته برجا گذاشت
شنبه 6 مهر 1398 - 11:04

مقامات هند روز شنبه اعلام کردند که بر اثر بارندگی شدید یک روز گذشته در دو ایالت اوتار پرادش و تلانگانا ۴۵ نفر کشته شدند.

العالم - آسيا

روزنامه "تایمز او ایندیا" روز شنبه به نقل از دولت ایالت اوتارپرادش نوشت با توجه به ادامه بارندگی های شدید، مدارس و دانشگاه ها در روز شنبه در اوتار پرادش تعطیل است.

در ایالت تلانگانا نیز بر اثر بارندگی های شدید یک روز گذشته یک نفر کشته شده است.

در شهر حیدرآباد، بارندگی های شدید باعث به زیر آب رفتن بیش از ۲۰۰ خانه مسکونی شده است. سازمان هواشناسی هند اخطار داده است که بارندگی های شدید در دو روز آینده در ایالت تلانگانا ادامه خواهد داشت.

این درحالی است که روز پنجشنبه به دلیل بارندگی های شدید و سیل در شهر پونا واقع در ایالت ماهاراشترا، ۱۷ نفر جان خود را از دست دادند.

مقامات هندی همچنین بیش از ۲۸ هزار نفر را از مناطق سیل زده در این شهر و مناطق اطراف آن تخلیه کردند.

به گفته مقامات هندی در فصل بارندگی سال جاری ، تلفات سیل و رانش زمین در سراسر هند به یک هزار و ۷۰ نفر رسیده است. در حالی که در سال گذشته تلفات ناشی از سیل در این کشور یک هزار و ۲۱۱ نفر اعلام شده بود.

گروه های امداد و نجات تاکنون بیش از ۲ میلیون نفر را از مناطق سیل زده نجات داده اند و ۷ هزار و ۸۰۰ اردوگاه نجات در ۹ ایالت برای اسکان این افراد در نظر گرفته شده است.

تلفات سیل در هند به صورت سالانه افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۶ تلفات ۹۳۶ نفر بود که در سال ۲۰۱۷ تعداد کشته شدگان به یک هزار و ۲۰۰ نفر افزایش یافت.

در مقایسه با سال گذشته، در فصل جاری بارش باران در هند با شدت بیشتری ادامه یافته است.

باران های موسمی (مانسون)که از ژوئن تا سپتامبر به طور منظم در هند ادامه دارد همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی دراین منطقه برجای می گذارد.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها