حضور 20 میلیون نفر در راهپیمایی اربعین برای دشمن سنگین است، لذا ایجاد مزاحمت می‌کند

حضور 20 میلیون نفر در راهپیمایی اربعین برای دشمن سنگین است، لذا ایجاد مزاحمت می‌کند
جمعه 12 مهر 1398 - 13:17

خطیب جمعه تهران گفت: علت اینکه دشمن متوجه برای راهپیمایی اربعین ایجاد مزاحمت می‌کند، این است که برایش سنگین است که 20 میلیون نفر به کربلا بروند.

العالم- ایران / سیاسی

آیت‌الله محمّد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۱۲ مهر) تهران گفت: وصایت و امامت پس از پیغمبر اکرم(ص) طبق احادیث فراوان در جهت صیانت نبوت و طبق عهدی است که پیامبر با امام در نزد خدا دارد. روایات فراوانی در این باره با اسناد محکم وجود دارد.

وی با بیان اینکه صلح امام حسن(ع) به معنای آشتی نبود، اظهار داشت: امام حسن دید که افسران او با معاویه ساخت و تاخت کرده‌اند و باعث پراکندگی یاران امام شده‌اند و در چنین شرایطی، جنگ چیزی جز ریختن خون او و یارانش نیست. بنابراین آتش‌بس را قبول کرد.

امامی کاشانی ادامه داد: در بازار مکری که معاویه درست کرده بود، خون اثر نداشت. امام حسن(ع) سال ۵۰ هجری به شهادت رسید و قیام امام حسین در سال ۶۱ هجری رخ داد. یعنی امام حسین(ع)، ده سال پس از امام حسن، ساکت بود. اگر بنا بر جنگ بود، امام حسین جنگ را شروع می‌کرد ولی این کار را نکرد، چرا که دید باید معاویه برود و یزید بیاید. یزیدی که دارای نشانه‌های معاویه نیست و محبوبیت‌ او را ندارد. در چنین وضعیتی، خون می‌تواند نقش خودش را ایفا کند.

امام جمعه موقّت تهران با اشاره به سالروز شهادت امام حسین مجتبی(ع) گفت: از امام مجتبی سؤال کردند که مروّت چیست؟ ایشان مصمم بودن در دین، اصلاح مال و قیام به حقوق جامعه را سه نشانه مروّت دانستند.

وی ادامه داد: اصلاح مال یعنی اینکه مال را از مجرای صحیح به دست بیاورد نه از گران‌‌فروشی و حقه.

امامی کاشانی با بیان اینکه شاهد مشکلات مختلف اقتصادی از جمله بیکاری و اشتغال هستیم، اظهار داشت: همه ما در برابر این مشکلات، عهد داریم. دولت، مجلس و دستگاه قضایی عهد دارند. ملّت هم عهد دارد. میثاقی که همه ما داریم، حفظ این دین و عمل به آن است.

وی ادامه داد: دشمن در همه مسائل برنامه‌ریزی می‌کند؛ در عفت دختران و زنان و در معنویت جوانان، در مسائل سیاسی و نظامی برنامه‌ریزی می‌کند و اتاق فکر دارد. ما هم باید اتاق فکر داشته باشیم. عهد ما این است.

امامی کاشانی با بیان اینکه باید از به‌کار گرفتن پول در تولید لذّت ببریم نه رسیدن به سود بیشتر، گفت: باید از این که کالای ایرانی مصرف می‌شود لذت ببریم. البته خودمان هم سعی کنیم کالا را درست تولید کنیم. وظیفه دولت هم این است که موانع تولید و سرمایه‌گذاری را از بین ببرد.

امامی کاشانی با اشاره به حوادث اخیر عراق گفت:‌ اینکه دشمن متوجه اربعین و عراق شده و ایجاد مزاحمت می‌کند برای این است که موضوع اربعین، برایشان سنگین است. برای دشمن سنگین است که بیست میلیون نفر،کمتر یا بیشتر به کربلا بروند.

وی با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد پرچم امام حسین(ع) بلند شود، گفت: علّت این مخالفت این است که پرچم امام حسین، شهادت‌آور است و استفامت ایجاد می‌کند. این پرچم، ملّت‌ها را بیدار می‌کند تا در برابر ظلم بایستند. این پرچم، پرچم هیهات من الذلّه است و جمعیتی هم که در اربعین شرکت می‌کنند، تجلّی هیهات من الذلّه است و دشمن نمی‌خواهد این را ببیند.

امام‌جمعه موقّت تهران ادامه داد: مسائل و مشکلاتی که بوجود آمده است با کمک خدا رفع خواهد شد و این جمعیت با قدرت و توان هرچه بیشتر در اربعین حضور خواهند یافت و به قبر مطهّر سیّدالشهدا پناه می‌برند. حادثه اربعین، دنیا را به خود متوجه کرد و دشمن نمی‌خواهد این را ببیند.

امام‌جمعه موقّت تهران، حیات واقعی را حیات کسانی دانست که در راه خدا شهید می‌شوند و ادامه داد: البته کسانی هم که راه شهدا را ادامه دهند و در برابر مشکلات و دشمن ایستادگی کنند، حیات‌ واقعی دارند.

**آل سعود و آمریکا دشمن خدا هستند**

امامی کاشانی، نهراسیدن از دشمنان را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه دشمنان، کمر به دشمنی با اسلام و کشورهای اسلامی بسته‌اند، گفت: این دشمنی برای این است که آن‌ها دشمن خدا هستند. آمریکا و صهیونسیت دشمن خدا هستند. آل سعود دشمن خدا است و این دشمنان، نمی‌خواهند حقیقت روشن شود و می‌خواهند حق، همیشه مخفی باشد. این یک واقعیت است که ما الان در دنیا مشاهده می‌کنیم، ولی اگر استقامت کنیم، می‌توانیم خودمان را به دنیا نشان دهیم.

**آبروی آل سعود و آمریکا در ماجرای «یمن» رفت**

وی با بیان اینکه مردم یمن در برابر حاکمان بدبخت سعودی، خود را نشان داده‌اند، گفت: خدا به مردم یمن کمک کرد و می‌بینیم که آل سعود و کسانی که از آل سعود حمایت کردند، مثل آمریکا و صهیونیست‌ها، آبروی‌شان رفت.

**آل سعود، بلندگوی شعار فشار حداکثری آمریکا شد**

امامی کاشانی با اشاره به شعار فشارحداکثری آمریکا علیه ملّت ایران گفت: بلندگوی این شعار آمریکایی‌ها، آل سعود بوده و هست، و دیدیم که خدای متعال در برابر فشار حدکثری آن‌ها، ذلّت حداکثری را به آن‌ها داد و آبروی‌شان را حداکثری برد. حمد خدا را که اینچنین آبروی‌ دشمنان رفت.

وی، استقامت را راه شهدا و دِینی دانست که ما به شهدا داریم و افزود: استقامت هم نسبت به تهدیدات و هم نسبت به وظایفی که در مسائل مختلف داریم، برعهده ماست.

**امیدواریم خدا کسانی که در انجام وظیفه، سستی می‌کنند را بیدار کند**

امام‌جمعه موقّت تهران با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: عزیزان نیروی انتظامی، تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند و امیدواریم خدای متعال، اجر و توان‌شان را بیشتر کند و کسانی که احیاناً ناتوانی می‌کنند و در انجام وظیفه سستی می‌کند خدای متعال آن‌ها را بیدار کند.کسانی هم که با قدرت کار می کنند و فداکاری می‌کنند به‌طوری که حتّی شهید هم می‌دهند، اجر جزیل و فراوان مرحمت فرماید.

فارس

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها