عادل الجبیر: اعمال فشار بر ایران، تنها راه آوردن آن پای میز مذاکرات است

عادل الجبیر: اعمال فشار بر ایران، تنها راه آوردن آن پای میز مذاکرات است
پنج‌شنبه 2 آبان 1398 - 12:58

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی مدعی شد که تا زمان تغییر رفتار ایران، دولت سعودی مذاکره‌ای با این کشور نخواهد داشت.

العالم- عربستان سعودی

«عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه سعودی، با حمله به جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد که تنها از راه فشار حداکثری می‌توان ایران را به پای میز مذاکره آورد.

الجبیر در گفت‌و‌گو با روزنامه «لیبراسیون» فرانسه، افزود: «ما خواهان تغییر رفتار ایران هستیم نه تغییر نظام حکومتی این کشور؛ نظام حکومتی به خود مردم ایران مربوط می‌شود؛ ما نمی‌دانیم که ایران یک انقلاب است یا دولت. هر زمانی که ما برای رسیدن به یک راه‌حل با ایران تلاش کردیم؛ با مرگ و خرابکاری پاسخ ما را داد.»

این مقام سعودی در ادامه در اظهاراتی متناقض گفت: «عربستان سعودی مخالف هرگونه گفت‌و‌گویی با ایران است و این کشور باید رفتار خود را تغییر دهد و جامعه جهانی به ایران اجازه نمی‌دهد تا به رفتارهای خود ادامه دهد.»

او گفت که سیاست جلب رضایت ایران، فایده‌ای نخواهد داشت.

عادل الجبیر در خصوص جنگ یمن نیز مدعی شد که حوثی‌ها این جنگ را به عربستان سعودی تحمیل کرده‌اند و اولویت ریاض در مرحله کنونی حمایت از دولت منصورهادی و مبارزه با القاعده، داعش و انصارالله یمن است.

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی گفت که بازسازی یمن در برنامه دولت ریاض قرار دارد و توافق میان دولت مستعفی «منصور هادی» و شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب نزدیک است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها