دولت سعودی از آمریکا برای کشته شدن «ابوبکر البغدادی» قدردانی کرد

دولت سعودی از آمریکا برای کشته شدن «ابوبکر البغدادی» قدردانی کرد
دوشنبه 6 آبان 1398 - 21:35

وزارت خارجه سعودی با تمجید اقدام ادعایی آمریکا در کشتن ابوبکر البغدادی، آمادگی خود را برای همکاری با این کشور برای مبارزه با «تروریسم» اعلام کرد.

العالم - عربستان سعودی

یک منبع در وزارت خارجه عربستان سعودی در اولین واکنش به کشته شدن «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی داعش، گفت که دولت سعودی برای تلاش‌های ادعایی دولت آمریکا در راستای تحت پیگرد قرار دادن اعضای گروهک تروریستی داعش ارزش قائل است.

به نوشته وبگاه الحدث، او گفت که دولت سعودی سخنان دونالد ترامپ در خصوص موفقیت نیروهای آمریکایی در به قتل رساندن «ابوبکر البغدادی» را دنبال کرد.

این مقام سعودی گفت که گروهک داعش موجب بدنامی اسلام و مسلمانان در جهان شده و دست به جنایت علیه ارزش‌های بشری در برخی کشورها از جمله عربستان زده است.

او مدعی شد که دولت سعودی به همکاری‌های خود با هم‌پیمانانش به خصوص آمریکا در مبارزه با تروریسم و از بین بردن منابع فکری آن ادامه می‌دهد.

دولت آمریکا در حالی روز گذشته مدعی کشته شدن «ابوبکر البغدادی» شد که از سال ۲۰۱۴ گزارش‌های متعددی در خصوص مرگ بغدادی منتشر شده است. پیش از این وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که بغدادی در سال ۲۰۱۷ و در نتیجه حمله هوایی نیروهای روس در شهر «رقه» کشته شده است اما با انتشار صدای او در دسپتامبر سال ۲۰۱۷ شک و تردیدهای جدیدی درباره مرگ یا زنده بودن رهبر داعش به وجود آمد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هم عصر روز یکشنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید از کشته شدن البغدادی خبر داد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها