70 درصد از حریق کالیفرنیا مهار شد

70 درصد از حریق کالیفرنیا مهار شد
دوشنبه 13 آبان 1398 - 16:40

پس از سوختن ۸۰ هزار جریب (معادل ۳۲ هزار و ۳۷۵ هکتار) از اراضی و جنگل‌های کالیفرنیا، شدت باد در این ایالت کاهش یافته و مقام‌های آمریکایی امروز دوشنبه از اطفای بیش از 70 درصدی حریق خبر دادند.

العالم - آمریکا

در سیزدهمین روز از حریق «کینکِید فایر» (Kincade fire) در ایالت کالیفرنیا و ناتوانی مقام‌های آمریکایی برای اطفای این آتش‌سوزی، خبرها از کاسته شدن شدت وزش باد در این ایالت و تسهیل کنترل آتش حکایت دارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بادهایی که سبب دمیدن بر شعله‌های آتش‌سوزی‌ها در ایالت کالیفرنیا شده بودند، آرام شده‌اند و این موضوع به آتش‌نشانان برای مهار آتش کمک کرده است.

«پاتریک بورک» کارشناس «اداره ملی هواشناسی» آمریکا درباره شرایط کنونی حریق در کالیفرنیا گفت: «ما واقعا پایان یافتن (آتش) را شاهد بوده‌ایم. بادها آرام شده‌اند و این موضوع واقعا خبر خوبی است».

بنا بر گزارش رسانه‌های غربی، حریق موسوم به «کینکِید فایر» که از بیست و سوم اکتبر (اول آبان) در شهرستان «سونوما» ایالت کالیفرنیا آغاز شد، امروز (دوشنبه) تا حد ۷۸ درصد مهار شده است.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند که این حریق نزدیک ۸۰ هزار جریب (معادل ۳۲ هزار و ۳۷۵ هکتار) از اراضی و جنگل‌های کالیفرنیا را سوزانده است.

از سوی دیگر، حریق دیگری به نام «ماریا فایر» شمال غربی شهرستان «ونتورا» در ایالت کالیفرنیا را از روز پنجشنبه درگیر خود کرده و طبق آخرین خبرها، ۹۴۰۰ جریب (معادل سه هزار و ۸۰۰ هکتار) از اراضی و جنگل‌ها را سوزانده است.

روزنامه لس‌آنجلس تایمز گزارش داد، تا روز دوشنبه ۲۰ درصد از حریق ماریا فایر در این شهرستان حدودا ۹۰۰ هزار نفره مهار شده است؛ شهرستانی که شهر لس‌آنجلس از جمله شهرهای آن است.

بخش‌های دیگری از کالیفرنیا در آمریکا شاهد چند آتش‌سوزی کوچک دیگر بوده است که از جمله آنها حریق موسوم به «رنچ فایر» (آتش‌سوزی در مزرعه) است؛ حریقی که گفته می‌شود ۴۷۰ جریب از علف‌ها و درختان بلوط‌ را سوزانده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها