فریاد دختر ایزدی بر سر متجاوز داعشی: "زندگی ام را نابود کردی" + فیلم

شنبه 9 آذر 1398 - 12:49

دختری که در ویدیو می بینید هیچ وقت فکر نمی کرد در چنین موقعیتی قرار بگیرد؛ او زمانی که اسیر تروریستی ترین گروه جهان بود فکر می کرد زندگی اش به پایان رسیده اما تقدیر برایش سرنوشت دیگری را رقم زده بود.

العالم - عراق

در صحنه ای که قلب هر آدمی را به درد می آورد، "اشواق حجی"، دختر ایزدی، رو در روی متجاوز داعشی و کسی که در تمام زمان اسارت دختر در چنگال داعش، متعرض وی شده بود، قرار گرفت. زمانی دختر اسیر او بود اما اکنون او اسیر لباس زرد زندان های عراق است.

دختر که در زمان اسارت و در حالی که سن و سالی نداشت، مورد بدترین شکنجه های روحی و جسمی توسط این جلاد قرار گرفته بود، با چشمان اشک بار سر جلاد خود فریاد کشید: چرا رؤیاهای مرا نابود کردی؟ چرا دلم را شکستی؟

دختر ادامه داد: "تو زندگی مرا نابود کردی.. زمانی که 14 سال بیشتر نداشتم به من تعرض کردی، بدترین ظلم ها را در حقم روا داشتی. من جای دختر تو بودم، رؤیاهایم را دزدیدی؛ امروز نوبت توست که مکافات آنهمه ظلم را ببینی."

صحنه، صحنه ای تکان دهنده است. اشواق حجی پس از 5 سال، رو در روی متجاوز داعشی عراقی قرار گرفته است. کسی که مدت های طولانی او را به بند کشیده و در معرض بدترین شکنجه های جسمی و روحی قرار داده است.

در این ویدیو، جنایتکار داعشی عراقی تبار سرش را پایین انداخته است و در جواب سئوال های پی در پی اشواق، فقط سکوت کرده بود و وقتی از او خواست سرش را بالا بیاورد، این کار را نکرد.

پیداست که یادآوری آن خاطرات تلخ برای دختر چقدر دردناک است. ویدیو با غش کردن دختر و روی زمین افتادن او تمام می شود.

اسماعیل مراد برادر نادیه مراد

این ویدیو را یک فعال ایزدی به نام "اسماعیل مراد"، منتشر کرده است. او برادر نادیه مراد، زن ایزدی است. خواهر او مدت ها در اسارت گروه تروریستی داعش بوده است.

نادیه 3 ماه پس از اسارت، از چنگال داعش فرار کرد و به آلمان رفت. وی سال گذشته برنده جایزه صلح نوبل شد و اعلام کرد که این جایزه را صرف ساخت بیمارستانی مخصوص قربانیان تجاوزهای جنسی در شهر خود یعنی سنجار، واقع در شمال عراق خواهد کرد.

نادیه در آن زمان به همراه پزشک کنگویی به نام" دنیس موکویگ"، به دلیل تلاش برای جلوگیری از استفاده از تجاوز جنسی به عنوان سلاح در جنگ ها و درگیری های مسلحانه، برنده جایزه ای به ارزش دو میلیون دلار شدند.

نادیه مراد یکی از 7 هزار زن و دختری بود که در زمان حمله گروه تروریستی داعش به شمال عراق و اشغال موصل، در آگوست 2014 اسیر و مورد شکنجه و تعرض قرار گرفت.

گفتنی است در سوم آگوست 2014 گروه تروریستی داعش به شهر سنجار در استان نینوا، کانون تجمع ایزدی های عراق و جهان، حمله کرد و هزاران زن و کودک و مرد را کشت یا ربود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها