پیام مقام‌معظم‌رهبری به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گرگان

پیام مقام‌معظم‌رهبری به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گرگان
پنج‌شنبه 21 آذر 1398 - 09:10

در مراسم اختتامیه این اجلاس یک روزه پیام مقام‌معظم‌رهبری به بیست و هشتمبن اجلاس سراسری نماز قرائت شد.

العالم - ایران / سیاسی

از سوی آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و در مراسم اختتامیه این اجلاس یک روزه پیام مقام‌معظم‌رهبری به بیست و هشتمبن اجلاس سراسری نماز قرائت شد.

متن کامل پیام امام خامنه ای(مدظله العاالی )به بیست و هشتمبن اجلاس سراسری نماز بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

و صلی الله علی محمد و آله الطیبین

در میان نعمت‌های بزرگ الهی که هیچ کس قادر بر شمارش آنها نیست، برخی برجستگی‌های نمایانی دارند که اهل تامل را به شگفتی می‌رساند و از جمله ی جذابرتین‌های این نعم شگفتی‌ساز، نماز است.ترکیب اذکار نماز، ترکیب حرکات نماز، ترتیب اوقات نمازهای واجب و مستحب، تاکید بر تمرکز و حضور قلب در آن، تاکید بر مسجدی کردن آن، تاکید بر جمعی کردن آن، الزام پاکیزگی در آن، هم در تن و پوشش با دور کردن نجاست و هم در دل و روح با غسل و وضو، الزام به روی آوردن آن از هر نقطه‌ی جهان به یک کانون مرکزی-کعبه شریف -و بسی نکات و نقاط ظریف و دقیق و پرمضمون در این فریضه‌ی ممتاز و یکتا، آدمی را در برابر این پدیده‌ی الهی خیره و مبهوت می‌کند.

خداوند این نعمت بزرگ را به ما هدیه فرموده است با آن می‌توانیم جان خود را پالایش کنیم، می‌توانیم خود را از گناهان دور کنیم، می‌توانیم ارتباطات بشری را در جامعه‌ی خود، برخوردار از معنویت کنیم و بدین وسیله، امن و سلامت روانی و رهائی از چالش های ستیزگرانه و بهجت و نشاط را نصیب آن سازیم.
این هدیه به صورت فریضه و تکلیف در آمده است تا دست کم، جامعه از حداقل‌های آن محروم نماند. هدیه ئی با این وزن عظیم و متقابلا با کمترین هزینه مالی و وقت حقیقتا در خور سپاس پایان‌ناپذیر ما است.
حضار محترم! ما هم در ادای این شکر واجب، قاصر یا مقصریم.کارهای زیادی باید بشود که امیدوارم عالم مجاهد جناب حجه‌الاسلام قرائتی ما همه را به آن متذکر گردند.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله
سید علی خامنه ای
20/آذرماه/1398

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها