حزب الله: هدف سفر مقام آمریکایی به بیروت فتنه افروزی است

حزب الله: هدف سفر مقام آمریکایی به بیروت فتنه افروزی است
يکشنبه 24 آذر 1398 - 20:22

شیخ « نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان امروز (یکشنبه) هدف سفر «دیوید هیل» معاون وزیر امور خارجه ی آمریکا در امور سیاسی به بیروت را برافروختن فتنه و درگیری داخلی و ایجاد تنش در جامعه ی لبنان توصیف کرد.

العالم ـ لبنان

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، قاووق در گردهمایی سیاسی در شهر نبطیه در جنوب لبنان گفت: آمریکا راه دشمنی با لبنان را در پیش گرفته و یکی از اهدافش تضعیف قدرت دفاعی لبنان در رویارویی با رژیم اسراییل است.

وی افزود: مقام های کاخ سفید هیچ گاه با صداقت با مردم لبنان مواجه نشده اند بلکه همواره از جمله در جنگ ۳۳ روزه در تابستان ۱۳۸۵ خورشیدی میان حزب الله و رژیم صهیونیستی، از این رژیم طرفداری و پشتیبانی کردند.

عضو شورای مرکزی حزب الله هدف دیگر دیوید هیل را فشار بر مقاومت لبنان و تشدید تنش و ایجاد هرج و مرج در لبنان خواند و اظهار داشت: طرح و نقشه های آمریکا برای تضعیف لبنان و مقاومت آن از جمله وضع تحریم های ۳۰ سال گذشته علیه حزب الله شکست خورده است و ما آشکارا روبروی هیات حاکمه آمریکا ایستاده ایم و طرح های آن را ناکام می گذاریم.

نبیل قاووق هم چنین گفت: تحریم های سیاسی و اقتصادی آمریکا از طرف وزارت خزانه داری این کشور نه تنها علیه حزب الله است که نشانگر دشمنی با مردم و نقض حاکمیت ملی لبنان و ضد منافع شهروندان این کشور است.

به گزارش ایرنا، وی اظهار داشت: تحریم ها و نیز تروریست خواندن حزب الله توسط آمریکایی ها نه تنها این حزب را تضعیف نکرده بلکه به شمار طرفداران حزب الله در لبنان و محبوبیت «سید حسن نصرالله» دبیرکل آن افزوده است. نظرسنجی هایی که خود آمریکایی ها انجام داده اند این نکته را تایید می کند.

دیوید هیل معاون سیاسی «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه ی آمریکا قرار است پایان این هفته به بیروت سفر و با برخی از مقام های لبنان دیدار و گفت وگو کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها