گفتگوی تلفنی مسئول سیاست خارجی اروپا با ظریف

گفتگوی تلفنی مسئول سیاست خارجی اروپا با ظریف
يکشنبه 15 دی 1398 - 02:23

«جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماسی تلفنی با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بر لزوم کاهش تنش در منطقه و حفظ برجام تأکید کرد.

العالم - اروپا

بورل شنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در خصوص تحولات اخیر صحبت کردم. بر لزوم کاهش تنش، خویشتنداری و پرهیز از تنش بیشتر، تأکید کردم. همچنین در خصوص اهمیت حفظ برجام که همچنان اهمیتی حیاتی برای امنیت جهانی دارد، صحبت کردم. من به نقش خودم به عنوان هماهنگ‌کننده متعهد هستم.
بورل روز جمعه نیز به دنبال ترور و شهادت سردار قاسم سلیمانی توسط نیروهای تروریستی آمریکا در بغداد بیانیه‌ای صادر کرد.
وی در این بیانیه اعلام کرد: اتحادیه اروپا از تمامی بازیگرانی که می‌توانند نفوذی داشته باشند، می‌خواهد حداکثر میزان خویشتنداری و مسؤولیت‌پذیری را در این زمان حساس از خود نشان دهند.
سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه (۱۳ دی) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور ترامپ و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شده و به شهادت رسیدند.
صدها هزار نفر از مردم شهرهای مقدس کاظمین، نجف، کربلا و نیز بغداد، شنبه در مراسم تشییع پیکر شهدای مقاومت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان آنان حضور یافتند و با سر دادن شعارهایی با محتوای قدرشناسی از مجاهدت‌های این شهیدان تشکر و قدردانی خود را از فداکاری آنان در راه آزادی عراق از دست داعش و تروریست‌ها اعلام کردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها