افزایش شمار تلفات زمین لرزه ترکیه به 19 کشته و 782 زخمی/ احتمال افزایش آمار جانباختگان مصدومانی که زیر آوار مانده اند/ آماده باش اورژانس ایران برای اعزام به ترکیه

افزایش شمار تلفات زمین لرزه ترکیه به 19 کشته و 782 زخمی/ احتمال افزایش آمار جانباختگان مصدومانی که زیر آوار مانده اند/ آماده باش اورژانس ایران برای اعزام به ترکیه
شنبه 5 بهمن 1398 - 08:33

شمار قربانیان زلزله 6.8 ریشتری جمعه شب گذشته در شرق ترکیه به 19 نفر و زخمی ها به 782 افزایش یافت.

العالم ـ ترکیه

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد: شمار جان باختگان ناشی از زمین لرزه‌ای 6.8 ریشتری که جمعه شب 24 ژانویه در ساعت 20:55 به وقت محلی استان الازیغ شرق ترکیه را لرزاند و در چندین استان دیگر کشور احساس شد، به 19 نفر افزایش یافته است.

وی گفته عملیات جستجو و نجات افرادی که زیر آوار مانده اند نیز ادامه دارد، 30 شهروند بر اثر زلزله در استان الازیغ زیر آوار مانده‌اند، احتمال افزایش آمار جانباختگان وجود دارد.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه نیز اعلام کرده که احتمال بروز خسارات در شهرستان سیویرجه استان الازیغ وجود دارد و فعالیت‌های امداد و نجات در این مناطق در حال انجام است و ارتش نیز آماده اقدامات لازم است.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه هم گفته که اقدامات قانونی علیه افرادی که شهروندان را با انتشار مطالب و تصاویر بی اساس در رسانه های اجتماعی تحریک می‌کنند، انجام خواهد شد. تمام کمک‌های بشردوستانه برای زلزله زدگان در شرق کشور با هماهنگی مدیریت مرکز حوادث اضطراری ترکیه «آفاد» صورت می‌گیرد.

مدیریت مرکز حوادث اضطراری ترکیه «آفاد» اعلام کرده که 782 تن از شهروندان استان‌های الازیغ، مالاتیا، دیاربکر، آدی‌یامان، باتمان، قهرمان‌معرش، شانلی اورفه بر اثر زلزله مذکور مصدوم شده اند.

آماده باش تیم‌های اورژانس ایران برای اعزام به ترکیه

در پی وقوع زلزله شدید در شرق ترکیه تیم‌های ویژه عملیاتی سازمان اورژانس ایران در آماده باش قرار گرفتند تا در صورت اعلام نیاز ترکیه و حسب ضرورت به مناطق زلزله زده اعزام شوند.

در پی وقوع زلزله 6.8 ریشتری در شرق ترکیه، با دستور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران تیم‌های ویژه عملیاتی سازمان اورژانس این کشور برای کمک به زلزله زدگان در آماده باش قرار گرفتند تا در صورت اعلام نیاز و حسب ضرورت به مناطق زلزله زده اعزام شوند.

این موضوع از طریق اداره کل همکاری‌های بین‌المللی وزارت بهداشت به همتای خود در وزارت بهداشت ترکیه، اعلام شد. وزارت بهداشت ترکیه از اقدام ایران تشکر کرده است.

پربیننده ترین خبرها