بارزانی خواستار استمرار حمایت ائتلاف بین‌المللی از پیشمرگه و ارتش عراق شد

بارزانی خواستار استمرار حمایت ائتلاف بین‌المللی از پیشمرگه و ارتش عراق شد
دوشنبه 7 بهمن 1398 - 18:39

نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق با اشاره به اینکه داعش همچنان خطری جدی در برخی مناطق عراق است، خواستار استمرار حمایت ائتلاف بین‌المللی از پیشمرگه و ارتش عراق شد.

العالم - عراق

«مسرور بارزانی» نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق امروز دوشنبه در دیدار با یک هیأت پارلمانی آلمان گفت داعش همچنان خطری جدی برای برخی مناطق عراق است.

دولت منطقه کردستان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که بارزانی در این دیدار آخرین تحولات عراق، منطقه و روابط بین منطقه کردستان و آلمان را بررسی کرد.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق همچنین از دولت و پارلمان آلمان به دلیل تصمیم برای ازسرگیری آموزش نیروهای پاسدار منطقه کردستان موسوم به «پیشمرگه» قدردانی کرد و اهمیت استمرار حمایت ائتلاف بین‌المللی از نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق را مورد تأکید قرار داد و گفت که داعش همچنان خطری جدی برای برخی مناطق عراق است.

هیأت پارلمانی آلمان نیز بر جایگاه منطقه کردستان به عنوان عامل مهم ثبات برای عراق و منطقه تأکید کرد و از آمادگی آلمان برای تقویت روابط تجاری و سرمایه‌گذاری با منطقه کردستان خبر داد.

خبرگزاری آلمان روز یکشنبه(دیروز) گزارش کرد که ارتش آلمان آموزش نیروهای عراقی در استان اربیل واقع در منطقه کردستان در شمال عراق را که اخیرا به دنبال جنایت آمریکا در ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در بغداد متوقف شده بود، ازسر گرفت اما آموزش این نیروها در مرکز عراق همچنان متوقف است.

آلمان حدود ۳۰۰ نظامی در دو پایگاه یکی در نزدیکی بغداد و دیگری در نزدیکی اربیل مستقر کرده است که این نظامیان در قالب نیروهای ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه علیه داعش وارد خاک عراق شده‌اند.

فارس

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها