کمالوندی: تحریم صالحی بازی سیاسی و از روی استیصال آمریکاست و هیچ ارزشی ندارد

کمالوندی: تحریم صالحی بازی سیاسی و از روی استیصال آمریکاست و هیچ ارزشی ندارد
پنج‌شنبه 10 بهمن 1398 - 20:33

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تحریم علی اکبر صالحی را بازی سیاسی آمریکا خواند و با بیان اینکه این اقدامات از روی استیصال هیچ ارزشی ندارد، تصریح کرد: برنامه های هسته ای ایران با قوت ادامه می یابد.

العالم - ایران / سیاسی

«بهروز کمالوندی» معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در واکنش به قرار دادن نام علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در فهرست تحریم های آمریکا عنوان کرد: قرار دادن افراد در لیست به اصطلاح تحریم، از جمله علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نوعی بازی سیاسی از طرف آمریکایی ها و از روی استیصال است و هیچگونه ارزشی ندارد.

کمالوندی اعلام افزایش تحریم ها علیه سازمان انرژی اتمی را نیز اقدامی بچگانه و فاقد هر گونه ارزش و اعتباری برشمرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تأکید کرد که برنامه های هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران براساس نیازهای کشور با قوت هر چه بیشتر ادامه خواهد یافت و این تلاش های بی ثمر تاثیری در عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

وی در واکنش به اظهارات «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که عنوان کرده ایران تخلفات جدیدی از تعهدات هسته‌ای را شروع کرده و به همین دلیل تحریم سازمان انرژی اتمی ایران و علی اکبر صالحی توسط ایالات متحده اعمال شد، خاطرنشان کرد: آمریکا با خروج از برجام و نقض عهدی که صورت داد به هیچ وجه در جایگاهی نیست که بخواهد نسبت به نحوه اجرای تعهدات ایران اظهارنظر کند.

به گزارش فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز پنجشنبه دهم بهمن ماه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «علی‌اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را در فهرست تحریم‌های موسوم به SDN (فهرست ویژه اشخاص و نهادهای مشخص‌شده) قرار داده است.

خبرگزاری بلومبرگ دیروز از تصمیم آمریکا برای تحریم سازمان انرژی اتمی ایران و علی اکبر صالحی ریاست این سازمان خبر داده بود.

گفتنی است، وزارت خزانه داری آمریکا ۱۰ مرداد ماه سال جاری نیز محمدجواد ظریف را در فهرست تحریم های این کشور قرار داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها