سوریه پدافند هوایی خود را برای مقابله با حملات رژیم صهیونیستی تقویت می‌کند/ تاکتیک غیر مسوولانه جنگنده های رژیم صهیونیستی برای پنهان شدن پشت هواپیماهای مسافربری

سوریه پدافند هوایی خود را برای مقابله با حملات رژیم صهیونیستی تقویت می‌کند/ تاکتیک غیر مسوولانه جنگنده های رژیم صهیونیستی برای پنهان شدن پشت هواپیماهای مسافربری
شنبه 19 بهمن 1398 - 07:57

سفیر سوریه در چین از تقویت پدافند هوایی کشورش به دنبال تجاوزگری هوایی مکرر رژیم صهیونیستی خبر داد.

العالم ـ سوریه

بنابر گزارش اسپوتنیک، عماد مصطفی، سفیر سوریه در چین اظهار داشت که سوریه قصد دارد پدافند هوایی خود را در رابطه با حملات هوایی مکرر از سوی رژیم صهیونیستی و تاکتیک این کشور در پنهان شدن در پشت هواپیماهای دیگر بهبود بخشد.

سفیر سوریه در چین گفت: سوریه از تمامی سیستم‌های دفاع هوایی خود برای محافظت از حریم هوایی کشور در برابر تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی استفاده می‌کند. حملات هوایی مکرر، سوریه را متقاعد به لزوم وجود سامانه های پدافند پیشرفته‌تر کرده است و سوریه به دنبال گزینه های مقرون به صرفه برای تقویت بیشتر سیستم دفاعی هوایی خود خواهد بود.

مصطفی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از این موضوع كه سوریه به طور جدی با گروه‌های تروریستی در ادلب مبارزه می کند، استفاده می‌کند. علاوه بر این، سفیر سوریه در چین، رژیم صهیونیستی را به دلیل تلاش برای "پنهان شدن در پشت هواپیماهای مسافربری و بی توجهی کامل به زندگی غیرنظامیان" محکوم کرد.

پیشتر وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود، در پی حمله موشکی رژیم صهیونیستی و فعال شدن پدافند هوایی سوریه، یک فروند هواپیمای مسافربری با 172 سرنشین که قصد فرود در فرودگاه دمشق را داشت، در جریان یک عملیات فنی از تیرس شلیک پدافند سوریه خارج و در پایگاه حمیمم روسیه در لاذقیه به زمین نشست.

این هواپیمای مسافربری که صبح پنجشنبه (17 بهمن ماه 1398) به دمشق پرواز کرد، به خاطر اقدامات غیر مسوولانه رژیم صهیونیستی در معرض تبادل آتش قرار گرفت. روسیه اعلام کرد که این هواپیما به جای نشستن در فرودگاه بین‌المللی دمشق مجبور شد تغییر مسیر بدهد و در پایگاه نظامی حمیمیم در لاذقیه فرود آید.

بر اساس گزارش‌ها، ورود این هواپیما با ۱۷۲ سرنشین به آسمان سوریه با حمله هواپیماهای رژیم صهیونیستی به مواضعی در اطراف دمشق و واکنش دفاع ضدموشکی سوریه همزمان شده بود. وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که رژیم صهیونیستی از هواپیماهای مسافربری به عنوان سپری در مقابل آتش ضد هوایی سوریه استفاده می کند.

پیش از این نیز یک فروند هواپیمای نظامی روسیه به دنبال اقدام جنگنده های رژیم صهیونیستی درخصوص پناه گرفتن پشت این هواپیما برای تهاجم به سوریه، از سوی پدافند هوایی سوریه هدف قرار گرفت و تمامی سرنشینان آن کشته شدند که اعتراضات جدی مسکو نسبت به تل آویو را برانگیخت.

رسانه‌های روسی گزارش کردند که صبح پنجشنبه (17 بهمن ماه 1398) سیستم پدافند سوریه به حمله هوایی رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد که این موضوع یک فروند هواپیمای مسافربری را مجبور به تغییر مسیر کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها