ولایتی: معامله قرن فریب و خیانت است/ دهه مبارک فجر، عید انقلاب و تاریخ ایران است

ولایتی: معامله قرن فریب و خیانت است/ دهه مبارک فجر، عید انقلاب و تاریخ ایران است
دوشنبه 21 بهمن 1398 - 13:57

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با تاکید بر این که معامله قرن فریب و خیانت است، گفت: هر طرحی که حق مسلم ساکنان اصلی فلسطین در تعیین حق سرنوشت خود را زیر پا بگذارد محکوم به شکست است.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

علی اکبر ولایتی در هم اندیشی چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب که با شعار "استمرار مقاومت، میراث شهید مقاومت" از سوی مجمع جهانی بیداری اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک این روز و ادای احترام به سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: دهه مبارک فجر، عید انقلاب، تاریخ ایران و خمینی کبیر است و حرکتی اثرگذار در تاریخ ایران محسوب می‌شود. نهضت تاریخ سازی که معادلات را تغییر داد و نوید بخش رهایی ملتهای مسلمان و مستضعفین عالم شد.
وی با اشاره به این که دهه‌ فجر، دهه‌ پاسداشت این انقلاب کبیر و فرصتی برای بازآفرینی انقلاب اسلامی به دست مردم ایران است افزود: در این کشور و قبل از برپایی جمهوری اسلامی، حاکمیت و مناسبات بین حاکم و مردم، همواره رابطه‌ غیراسلامی، سلطان و رعیت و غالب و مغلوب بوده است، دهه‌ فجر آمد و این سلسله‌ غلط، این هندسه‌ معیوب و این رشته‌ بیمار را قطع کرد و تمام شد. این برکات، این انتقال مهم و این تغییر خط، در دهه‌ فجر انجام گرفته و لحظه‌ ای تاریخی و مهم است.
ولایتی تاکید کرد: پس از چهار دهه از عمر انقلاب، امروز به روشنی می توان کمیت و کیفیت نتایج ارزشمند و دستاوردهای شگرف آن را در سطح داخلی، منطقه ای و جهانی با رهبری رهبر معظم انقلاب نظاره کرد. عزّت ایران و ایرانی، عزّت اسلام و مسلمین، در این دهه، به‌دست ملت مقاوم و شجاع و قهرمان ایران پایه‌گذاری شد و در حقیقت، انقلاب بزرگ اسلامی، تمام مسلمانان و آزادیخواهان دنیا را امیدوار کرده است.
وی گفت: در جهانی که مستکبران و سلطه گرانی از شقی ترین انسان ها چشم را بر تمامی ارزش های والای انسانی فرو بسته اند و شقاوت را به حد اعلای خود رسانده اند؛ تروریسم را خلق می کنند و جان هزاران کودک و انسان بی گناه را می گیرند و با وقاحت از مبارزه با آن دم می زنند؛ دیگران را از رسیدن به حق خود محروم می کنند و در مقابل، شعار دفاع از حقوق بشر سر می دهند؛ ملتی با هدایت های حکیمانه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی و در منظومه فکری اسلام ناب، به پا می خیزد و ندای هیهات من الذله سر می دهد و مقاومتی اسلامی و انسانی را آغاز می کند. مقاومتی که آزادی فلسطین و رهایی قدس شریف از بند اشغال، هدف متعالی و اولویت اول آن را تشکیل می دهد و اکنون که مقاومت، تمامی نقشه های آنها را نقش بر آب کرده است از معامله صحبت می کنند. این معامله نیست بلکه فریب و خیانت است
ولایتی در خصوص معامله قرن از سوی ترامپ تاکید کرد: به عقیده ما هر طرحی که حق مسلم ساکنان اصلی فلسطین در تعیین حق سرنوشت خود را زیر پا بگذارد محکوم به شکست است. این نیز یکی از صفحات ناپاک تاریخ است که همچون دیگر صفحات آلوده، با اذن خدای متعال و یاری او بسته خواهد شد و تنها راه علاج مساله فلسطین مقاومت و تنها راه حل سیاسی و دموکراتیک آن نظر خواهی از مردمان فلسطین برای تعیین حق سرنوشت خود است. این راه حل در قالب طرح همه پرسی در سرزمین فلسطین توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، به خوبی بیان شده و در مجامع بین المللی نیز ارائه و ثبت گردیده است.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: این انقلاب با خون شهیدان به‌ویژه شهید سلیمانی، جان تازه‌ای گرفته است و جوانان و ملت های مسلمان، مکتب شهید سلیمانی را به‌عنوان یک هدف و آرمان دنبال می‌کنند.
وی با اشاره به شکست نظام سلطه در حوزه جنگ سخت و در مواجهه میدانی با اندیشه و گفتمان مقاومت اسلامی، گفت: نظام سلطه و استکبار برای جبران شکست و رفع درماندگی و استیصال در نبرد نظامی و میدانی در مقابل جبهه مقاومت اسلامی، به جنگ نرم روی آورده است. امروز امت اسلام برای حفظ دستاوردهای میدانی و سیاسی ناشی از پیروزهای جبهه مقاومت و همچنین عبور از توطئه های نرم و سخت موجود و پیش رو که قدرت های بین المللی تدارک دیده اند، بیش از هر زمان دیگری به وحدت و اتحاد که مقدمه رسیدن به تمدن نوین اسلامی که مقصد و هدف غایی تمام جنبش های اسلامی است، نیازمند است.

پربیننده ترین خبرها