دمشق: قاطعانه، با تجاوزات ترکیه مقابله می‌کنیم

دمشق: قاطعانه، با تجاوزات ترکیه مقابله می‌کنیم
دوشنبه 12 اسفند 1398 - 15:55

وزارت خارجه سوریه با تأکید بر مقابله قاطعانه با تجاوزات ترکیه، تصریح کرد که از مداخلات آنکارا در امور داخلی سوریه، جلوگیری خواهد کرد.

العالم - سوریه

وزارت خارجه سوریه بار دیگر «تجاوز ظالمانه ترکیه» به خاک خود را محکوم کرد.

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه گفت که حملات ترکیه بار دیگر نشان می‌دهد که نظام حاکم بر این کشور، از رهگذر تجاوزات و عدم پایبندی خود به ماحصل روند آستانه و توافق سوچی، هیچ گونه صداقتی ندارد.

وی با بیان اینکه ترکیه «اصرار دارد که با گروههای تروریستی در یک سنگر باشد»، تصریح کرد: «این مسئله ثابت کننده تأکیدهای سوریه است مبنی بر اینکه رژیم اردوغان، نالایق است و شایستگی آن را ندارد که یکی از [کشورهای] ضامن روند آستانه باشد».

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از این منبع گزارش داد، سوریه همچنان با گروههای تروریستی مبارزه می‌کند، آنان را مفتضحانه شکست می‌دهد و قصد دارد با تجاوز آشکار ترکیه، با قاطعیت مقابله کند و جلوی تمامی مداخلات ترکیه را برای حفظ تمامیت ارضی خود بگیرد.

این منبع با بیان اینکه سرنوشت تجاوز ترکیه، شکست حتمی است، خاطر نشان کرد، این تجاوز آنکارا برای احیا و نجات گروههای تروریستی است.

وی ضمن انتقاد از حمایت نامحدود رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از ترویست‌ها، تأکید کرد، این گروهها، در راستای اجرای طرحها و برنامه‌های توسعه‌طلبانه اردوغان، سوریه را تخریب کرده‌اند.

دمشق در پایان از جامعه بین‌الملل خواست، نقض آشکار حقوق بین‌الملل را محکوم کرده و از رفتارهای اردوغان برای حمایت از تروریسم جلوگیری کند.

نظامیان ترکیه با تروریست‌های همپیمان خود به صورت غیر قانونی در خاک سوریه حضور دارند و در استان ادلب، علیه ارتش سوریه دست به عملیات زده‌اند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها