صنعاء: مستشاران آمریکایی و انگلیسی فرماندهی عملیات‌های ائتلاف سعودی را در دست دارند

صنعاء: مستشاران آمریکایی و انگلیسی فرماندهی عملیات‌های ائتلاف سعودی را در دست دارند
جمعه 16 اسفند 1398 - 11:12

رئیس شورای عالی انقلابی یمن در پاسخ به وزیر خارجه انگلیس گفت که مستشاران نظامی این کشور به همراه آمریکایی‌ها فرماندهی عملیات‌ها را در یمن بر عهده دارند.

العالم- يمن

«محمد علی الحوثی» رئیس شورای عالی انقلابی یمن در صفحه توئیتر خود پاسخ «دومنیک راب» وزیر خارجه انگلیس که خواستار کاهش تنش در یمن شده بود را داد.

او نوشت: «دومنیک راب مسیر اشتباهی را می‌رود و باید برای کاهش تنش با کارشناسان انگلیسی و آمریکایی که در اتاق عملیات مشترک که درگیری‌ها را فرماندهی می‌کنند و موجب افزایش تنش شده‌اند، دیدار می‌کرد.»

الحوثی سپس با حالت کنایه گفت که وزیر خارجه انگلیس باید گزارش جنگنده «تورنادو» را نیز دریافت کند؛ که اشاره به انهدام یک فروند جنگنده انگلیسی تورنادو در دو هفته گذشته بر فراز آسمان استان الجوف یمن دارد.

این مقام یمنی تأکید کرد: «با جناب وزیر بر سر توقف تجاوزگری جنایت‌آمیز توافق داریم نه بر سر کاهش آن و این تفاوت ماست.»

پیشنهاد کاهش تنش در یمن از سوی وزیر خارجه انگلیس در شرایطی صورت می‌گیرد که نیروهای ارتش و انصارالله یمن در یک ماه گذشته عملیات وسیعی را در استان‌های «الجوف» و «مأرب» آغاز کرده و توانسته‌اند منطقه راهبردی «نِهم» و شهر «الحزم» مرکز استان «الجوف» را آزاد کنند و هم اکنون در هفت کیلومتری شهر راهبردی «مأرب» بعنوان مرکز نفوذ حزب اخوانی الاصلاح قرار دارند.

فارس

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها