اعلام حمایت حزب‌ الله از اقدام دولت جدید لبنان

اعلام حمایت حزب‌ الله از اقدام دولت جدید لبنان
يکشنبه 18 اسفند 1398 - 17:34

نائب رئیس شورای اجرایی حزب‌الله از تصمیم دولت لبنان در به تعلیق در آوردن پرداخت بدهی اوراق قرضه استقبال کرد و خواهان همراهی قوای سیاسی با تصمیمات دولت برای عبور از بحران فعلی شد.

العالم - لبنان

«حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان شنبه (دیروز) اعلام کرد، در راستای بهبود اوضاع اقتصادی لبنان پرداخت بدهی اوراق قرضه به شرکت‌های خارجی (یوروپوند) را به حال تعلیق درخواهد آورد.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، شیخ «علی دعموش» نائب رئیس شورای اجرایی حزب‌الله از این موضوع استقبال و اعلام کرد: تصمیم دولت در عدم پرداخت این اوراق و تغییر ساختار بدهی ضررهای کمتری نسبت به پرداخت آن دارد زیرا پرداخت بدهی به همراه عدم ایجاد راه‌حلی جهت نقدینگی منجر به ورشکستگی، رفتن به سمت صندوق بین‌المللی پول و تسلیم شدن در برابر شرایط آن است.

وی ادامه داد، صندوق بین‌المللی پول شرایطی برای کمک به لبنان دارد اما این شرایط خارج از تحمل ملت لبنان است. از جمله شرایط مذکور مالیات بیست درصدی، خصوصی سازی سازمان‌ها و امثال آن است.

شیخ دعموش در ادامه بر حمایت از دولت تأکید کرد و از تمام قوای سیاسی و ملت لبنان خواست با دولت همکاری و از آن حمایت کنند.

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله هم اخیرا بار دیگر با شروط صندوق بین‌المللی پول برای حل بحران مالی لبنان مخالفت کرد و گفت، باید طرح‌هایی ارائه شود که در توان لبنان باشد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها