هشدار وزارت بهداشت فرانسه: کوکائین، ویروس کرونا را از بین نمی‌برد

هشدار وزارت بهداشت فرانسه: کوکائین، ویروس کرونا را از بین نمی‌برد
چهارشنبه 21 اسفند 1398 - 15:56

در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش نگرانی‌ها در میان مردم اروپا، وزارت بهداشت فرانسه با انتشار یک پیام توییتری به شهروندان این کشور هشدار داد که مصرف کوکائین به آنها در جلوگیری از ابتلا به کرونا کمک نمی‌کند.

العالم - اروپا

با شیوع ویروس کرونا، دولت فرانسه به شهروندان خود هشدار داد که استفاده از ماده مخدر «کوکائین» به آنها در جلوگیری از ابتلا به «کرونا ویروس» کمکی نمی‌کند.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، وزارت همبستگی و بهداشت فرانسه با انتشار یک پیام در صفحه «توییتر» ضمن هشدار درباره استفاده از ماده مخدر کوکائین اعلام کرد: «خیر، کوکائین از شما در مقابل کووید-۱۹ محافظت نمی‌کند. این یک ماده مخدر اعتیادآور است که عوارض جانبی و مضر جدی را ایجاد می‌کند».

وزارت بهداشت فرانسه این بیانیه هشدار‌آمیز را به همراه لینک صفحه اطلاعات مربوط به کرونا در وب‌سایت دولت فرانسه، در صفحه توییتر خود قرار داده بود.

طبق این گزارش، این یکی از چندین پست رسمی وزارت بهداشت فرانسه با هدف جلوگیری و مقابله با انتشار اطلاعات نادرست و جعلی است. یکی دیگر از توصیه‌های اخیر وزارت بهداشت فرانسه در روزهای اخیر شامل این هشدار بوده است که اسپری کردن الکل یا کلر به پوست خود، موجب از بین رفتن ویروس‌هایی نمی‌شود که وارد بدن شما شده است.

وزارت بهداشت فرانسه همچنین به شهروندان خود اطمینان داد که ویروس کرونا از طریق نیش پشه قابل انتقال نیست و اینکه مواد ضدعفونی‌کننده دست موجب سرطان نمی‌شود.

بنا به گزارش ایندیپندنت، هشدار وزارت بهداشت فرانسه در خصوص مصرف کوکائین ظاهراً در واکنش به یکسری از پست‌هایی بوده است که در فضای مجازی پخش شده و از جانب پزشکان به دیگران توصیه می‌کند که مصرف کوکائین موجب از بین رفتن ویروس کرونا می‌شود.

وزارت بهداشت فرانسه روز گذشته (سه‌شنبه) تأیید کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به یکهزار و ۶۰۶ نفر افزایش یافته است و تعداد قربانیان این ویروس به ۳۰ نفر رسیده است و همین مسئله نگرانی را در بین شهروندان فرانسوی افزایش داده است.

دولت فرانسه روز یکشنبه هفته جاری، تجمعات بیش از یک هزار نفر را در این کشور ممنوع کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که فرانسه بعد از ایتالیا و اسپانیا، بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در اروپا را دارا است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها