مکرون: مرزهای ورودی حوزه شنگن از امروز بسته می‌شود

مکرون: مرزهای ورودی حوزه شنگن از امروز بسته می‌شود
سه شنبه 27 اسفند 1398 - 10:45

رئیس جمهوری فرانسه که روز گذشته به دنبال اقدام برخی کشورها از جمله آلمان در کنترل مرزها از این مساله انتقاد و آن را محکوم کرده بود، از بسته شدن مرزهای ورودی حوزه شنگن از ظهر امروز(سه شنبه) خبر داد.

العالم- اروپا

«امانوئل مکرون» در حساب توئیتر خود نوشت: از ظهر روز هفدهم مارس/ ۲۷ اسفند، مرزهای ورودی حوزه شنگن بسته خواهد شد.

او همچنین افزود: تمامی سفرها میان کشورهای غیراروپایی و اتحادیه اروپا به حالت تعلیق درمی‌آید.

مکرون در عین حال گفت: فرانسوی‌هایی که در خارج از کشور به سر می برند هم در صورت تمایل می‌توانند به کشورشان بازگردند.

همچنین شبکه خبر فرانسه گزارش کرد که تعلیق سفرها بین اروپا و کشورهای غیراروپایی ۳۰ روزه خواهد بود.

طبق تصمیم کمیسیون اتحادیه اروپا در عصر روز گذشته، به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی سفرهای غیرضروری کشورهای غیرعضو شنگن به ۲۶ کشور عضو اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز ممنوعیت خواهد داشت.

آلمان روز دوشنبه با هدف مهار کرونا، کنترل مرزهایش را با اتریش، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ و سوئیس در دستورکار قرار داد.

مقامات آلمان اعلام کردند که به دنبال اجرایی کردن کنترل مرزها، تنها افرادی که دلایل معتبر برای سفر دارند از جمله رانندگان کامیون انتقال کالا می توانند از مرزها عبور کنند.

پیشتر مقام‌های آلمان با بستن مرزهای خود با اتریش، سوییس و فرانسه برای کنترل شیوع ویروس کرونا موافقت کرده‌ بودند. به دنبال این اقدام، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه پس از گفت و گوی تلفنی خود با صدراعظم آلمان، رئیس شورای اروپا و رئیس کمیسیون اروپا، اقدام‌های کنترل مرزها توسط برخی از کشورهای اروپایی را محکوم کرد.

سازمان جهانی بهداشت به تازگی اعلام کرده که اروپا به کانون شیوع این ویروس تبدیل شده است.

از ابتدای شیوع کرونا در جهان که تاکنون ۱۶۰ کشور را متاثر از خود کرده تا به این لحظه طبق آمار به روز بین‌المللی، ۱۸۲هزار و ۷۲۵ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۷هزار و ۱۷۴ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

در اروپا بیش از ۲هزار نفر تاکنون قربانی کرونا شده‌اند. ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه به ترتیب با ۲۷هزار و ۹۸۰، ۹هزار و ۹۴۲، ۷هزار و ۲۷۲ و ۶هزار و ۶۳۳ نفر مبتلا به کرونا بیشترین میزان ابتلا به این ویروس در حوزه اتحادیه اروپا را به خود اختاص داده‌اند.

در این کشورها تاکنون به ترتیب ۲هزار و ۱۵۸، ۳۴۲، ۱۷ و ۱۴۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

فرانسه در میزان ابتلا چهارمین و تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا سومین کشور در حوزه اروپاست.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها