«بدر» عراق: داعش با حمایت آمریکا، در صحرای الانبار حضور دارد

«بدر» عراق: داعش با حمایت آمریکا، در صحرای الانبار حضور دارد
پنج‌شنبه 29 اسفند 1398 - 10:18

مسئول سازمان «بدر» عراق در استان الانبار خبر داد که آمریکا در این استان، از عناصر داعش حمایت می‌کند.

العالم - عراق

در ادامه هشدارها درباره مواضع واشنگتن در عراق، «قصی الانباری» مسئول سازمان «بدر» عراق از حمایت نظامیان تروریست آمریکایی از گروه تروریستی داعش خبر داد.

الانباری به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که آمریکا در حال افزایش نیروهای خود در الانبار است و نوار مرزی بین عراق و سوریه را تحت نظر دارد.

وی بر این باور است که آمریکا با این اقدام خود، در تلاش است «بیشترین تعداد ممکن از عناصر تروریستی داعش را وارد عراق کند».

این مسئول عراقی تصریح کرد، عناصر داعش پس از اینکه با حمایت هوایی آمریکا، از سوریه وارد عراق می‌شوند، در مناطق بیابانی الانبار، تحت حمایت آمریکا نیز قرار دارند.

الانباری خاطر نشان کرد، برخی از طرفهای عراقی، پس از توافق با طرف آمریکایی، از تروریسم حمایت می‌کنند و تلاش دارند تا ورود عناصر داعش به مناطق بیابانی غرب عراق را تسهیل کنند.

«محمد کریم» نماینده ائتلاف الفتح عراق هم تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا در تلاش است که به هر نحوی، نیروهای خود را در عراق حفظ کند.

این نماینده عراقی تصریح کرد، حملات آمریکا به الحشد که مسئولیت حفاظت از مرزهای عراق را بر عهده دارد، برای ایجاد روزنه به منظور بازگشت مجدد داعش به عراق و ایجاد نوعی هرج‌ومرج است تا از این طریق، نیروهای ائتلاف آمریکا موسوم به ضد داعش بتوانند در عراق باقی بمانند.

پارلمان عراق ۱۵ دی بعد از اقدام تروریستی آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی، به طرح اخراج نیروهای آمریکا از عراق رأی مثبت داد، ولی هنوز اجرایی نشده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها