سرایا السلام: آمریکا در شرایط بحرانی دنیا بر طبل جنگ می‌کوبد

سرایا السلام: آمریکا در شرایط بحرانی دنیا بر طبل جنگ می‌کوبد
چهارشنبه 13 فروردين 1399 - 05:50

گروه سرایا السلام وابسته به جریان صدر عراق می‌گوید در حالی که در عراق و همه دنیا تلاش‌ها برای مقابله با شیوع کرونا بسیج شده است، می بینیم که این فقط آمریکاست که طبق معمول بر طبل جنگ می‌کوبد.

العالم - عراق

«صفاء التمیمی » سخنگوی رسمی گروه «سرایا السلام» وابسته به جریان صدر عراق به تهدید آمریکا مبنی بر حمله به مواضع نظامی گروه‌های مقاومت عراق واکنش نشان داد و خواهان توقف جنگ در کل جهان شد.

التمیمی در بیانیه‌ای گفت: «در شرایطی که بیماری کرونا به یک همه‌گیری جهانی مبدل شده و در بیش از 206 کشور جهان شیوع یافته است و آقای مقتدی الصدر هم خواهان بسیج همه امکانات و تلاش‌ها در راه مبارزه با این بیماری شده است، ما در سرایا السلام و دیگر گروه‌های الحشد الشعبی در کمپین‌های ضدعفونی اماکن و ساختن بیمارستان‌های میدانی و ایجاد کارگاه‌ها شریکیم تا باری از شانه دولت عراق و وزارت بهداشت این کشور برداریم».

این بیانیه افزود: «از جمله اقدامات دیگر الحشد الشعبی راه اندازی کارگاه تولید ماسک وهمچنین هر عمل میدانی برای کمک به نیروهای امنیتی در اجرای تدابیر مربوط به قانون منع آمد و شد در عراق و رساندن کمک‌های غذایی و پزشکی به خانواده‌هایی است که به دلیل خطر این بیماری آسیب دیده‌اند».

التمیمی گفت: «آمریکا از طریق شایعاتی که از روزنامه‌های واشنگتن پست ، نیویورک تایمز و برخی رسانه‌های آمریکا به بیرون درز می‌دهد به دنبال انتشار اخباری است که عراق را در این شرایطی که دنیا با آن گریبانگیر است، به سمت جنگ سوق دهد و به جای اینکه آمریکا از تلاش‌ها برای مبارزه با این ویروس حمایت کند اخبار جنگ بیرون می‌دهد چیزی که البته شنیدن صدای طبل جنگ آن هم از فقط از طرف آمریکا چیزی است که ما در عراق به آن عادت کرده‌ایم».

سخنگوی سرایا السلام گفت: «در شرایطی که ما این اخبار را محکوم می‌کنیم همبستگی خود را با تلاش‌های بین المللی که خواهان توقف جنگ در همه دنیا هستند اعلام می‌کنیم و همچنین از همه تلاش‌های سازمان بهداشت جهانی و همه نهادهای بشردوستانه برای مبارزه با کرونا حمایت می‌کنیم».

منابع عراقی و آمریکایی از احتمال حمله جدید آمریکا علیه مواضع نظامی در عراق در آینده قریب خبر داده و گفته‌اند، آمریکا به هر طریقی تلاش می‌کند بر خلاف خواسته دولت و ملت عراق در این کشور بماند، از همین رو سعی در هدف گرفتن مواضع گروه‌های مقاومت در عراق را دارد که مخالف قاطع اشغالگری آمریکایی‌ها در خاک کشورشان هستند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها