حمایت احزاب سنی و کُرد پارلمان عراق از نخست وزیر مکلف/ الکاظمی طی مدت زمان کوتاهی، کابینه خود را معرفی خواهد کرد

حمایت احزاب سنی و کُرد پارلمان عراق از نخست وزیر مکلف/ الکاظمی طی مدت زمان کوتاهی، کابینه خود را معرفی خواهد کرد
دوشنبه 25 فروردين 1399 - 08:50

یک نماینده ائتلاف الفتح عراق با اشاره به حمایت رسمی فراکسیون‌های اهل تسنن و کُرد عراق از مأمور جدید تشکیل کابینه این کشور، خبر داد که ظرف ده روز آینده، جلسه رأی اعتماد به این کابینه برگزار خواهد شد.

العالم - عراق

«فاضل الفتلاوی» نماینده ائتلاف الفتح عراق از برگزاری نشست قریب‌الوقوع پارلمان این کشور برای دادن رأی اعتماد به کابینه «مصطفی الکاظمی» خبر داد.

پایگاه خبری «المسله» عراق به نقل از الفتلاوی گزارش داد که الکاظمی به عنوان مأمور تشکیل کابینه عراق، از سه روز پیش، رایزنی‌های سیاسی را برای انتخاب کابینه خود آغاز کرده است.

وی تأکید کرد که الکاظمی طی مدت زمان کوتاهی، کابینه خود را معرفی خواهد کرد و جلسه پارلمان عراق نیز برای دادن رأی اعتماد به این کابینه، ظرف ۱۰ روز آینده برگزار خواهد شد.

این نماینده عراقی خبر داد که احزاب شیعه، کاملا از الکاظمی حمایت می‌کنند و به حمایت خود از وی در داخل پارلمان نیز ادامه خواهند داد.

الفتلاوی در پایان خاطر نشان کرد، فراکسیون‌های سیاسی اهل تسنن و کُرد رسما حمایت خود از الکاظمی را اعلام کردند و وی نیز در جلسه پارلمان، به عنوان نخست‌وزیر معرفی خواهد شد.

در همین ارتباط، «سعد المطلبی»، نماینده عضو ائتلاف دولت القانون به رهبری «نوری المالکی»، نخست‌وزیر اسبق عراق گفته که «به احتمال زیاد دولت مصطفی الکاظمی (مأمور به تشکیل کابینه جدید) شماری از وزرای فعلی را به کابینه خود ملحق کند».

المطلبی تأکید کرد که. این وزرا افرادی هستند که موفقیت خود را نشان داده‌اند و برای همین، الکاظمی قصد دارد برخی از آن‌ها را در سمت‌هایشان ابقا کند.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق پنجشنبه گذشته بعد از آنکه احزاب سیاسی با نخست‌وزیری «عدنان الزُرفی» مخالفت کردند، الکاظمی، رئیس اطلاعات فعلی عراق را مأمور به تشکیل کابینه کرد. او باید در ظرف یک ماه، اسامی وزرای کابینه را به پارلمان تحویل دهد و رأی اعتماد گیرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها