کربلا نیز مانند نجف از پذیرش زائر پوزش خواست

کربلا نیز مانند نجف از پذیرش زائر پوزش خواست
پنج‌شنبه 28 فروردين 1399 - 19:03

پس از اینکه استاندار نجف اعلام کرد که به هیچ زائری اجازه ورود به به این استان داده نخواهد شد، استاندار کربلا هم گفت: در حال حاضر از پذیرش زائر معذوریم.

العالم ـ عراق

نصیف الخطابی استاندار کربلا در جریان نشست خبری اعلام کرد: اجازه ورود به هیچ زائر خارجی تا زمان پایان کرونا داده نخواهد شد. کربلا تدابیر مهمی برای مقابله با کرونا به عمل آورده است. سلامت ساکنان کربلا برای ما بسیار مهم است. اجازه ورود زائران از استانهای دیگر عراق تا زمانی که کرونا در عراق پایان نیابد هم داده نمی شود.

همچنین طبق گزارش رسانه های عراقی؛ نصیف الخطابی استاندار کربلا در دیدار با کنسول ایران در کربلا به وی اعلام کرد: استان کربلا در شرایط کنونی از پذیرش زائران ایرانی و غیرایرانی از داخل و خارج عراق تا مهار کامل کرونا معذور است. استان کربلا از هیچ زائری چه در داخل عراق و چه خارج آن در حال حاضر استقبال نمی کند زیرا شرایط هنوز از حیث ویروس کرونا بحرانی است. تنها در صورت دریافت نامه های رسمی از مراجع بهداشتی بین المللی یا کشور عراق در خصوص پایان خطر ویروس کرونا از زائران استقبال خواهد شد.

از سوی دیگر لؤی الیاسری استاندار نجف هم اعلام کرد که این استان اجازه ورود به هیچ زائر خارجی را تا اطلاع ثانوی نمی دهد.

لؤی الیاسری استاندار نجف، اعلام کرد: 'ما اخبار منتشر شده توسط رسانه‌ها مبنی بر آماده شدن پروتکل‌هایی برای از سرگیری سفرهای کاروان‌های زیارتی و غیر زیارتی به این شهر مقدس و ورود زائران خارجی را تکذیب می‌کنیم. اوضاع میدانی نجف مانند سایر کشورهای جهان است که اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه سختی اعمال کرده‌اند و سازمان جهانی بهداشت و همچنین وزارت بهداشت عراق و تیم بحران به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مانع برگزاری تجمعات بزرگ می‌شوند. شهر نجف اشرف به منظور حفاظت از جان شهروندانش از استقبال هرگونه کاروان‌های سیاحتی و زیارتی از داخل و خارج عراق تا زمان پایان یافتن بحران کرونا معذور است. ما با ممانعت از ورود شهروندان عراقی بازگشته از سفر خارجی به استان نجف از طریق فرودگاه بین‌المللی بغداد و قرنطینه کردن فوری آنها، تمامی کنترل‌های خارجی در مرزهای اداری استان را اعمال کرده‌ایم'.

همچنین هیئت گذرگاههای مرزی عراق با صدور بیانیه ای از ادامه بسته بودن گذرگاههای مرزی این کشور خبر داد.

خبرگزاری مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها