اقدام رییس جمهور عراق مبنی بر اجرای درخواست آیت الله سیستانی/ دستور صالح برای آزادی فرد توهین‌کننده به مرجع عالی دینی عراق

اقدام رییس جمهور عراق مبنی بر اجرای درخواست آیت الله سیستانی/ دستور صالح برای آزادی فرد توهین‌کننده به مرجع عالی دینی عراق
شنبه 30 فروردين 1399 - 14:52

رییس جمهوری عراق دستور آزادی فرد توهین‌کننده به آیت‌الله «سید علی سیستانی» به دنبال بخشش وی از سوی این مرجع عالی دینی، امروز (شنبه)، صادر کرد.

العالم ـ عراق

برهم صالح به درخواست آیت‌الله سیستانی به عنوان شاکی خصوصی این پرونده که پیشتر خواهان آزادی فرد توهین‌کننده به خود شده بود، با صدور حکم ریاستی دستور آزادی این فرد را داد.

صالح در حکمی رسمی نوشت که با توجه به توصیه نخست وزیر عراق و با توجه به گذشت آیت الله سیستانی مرجع عالی دینی عراق از حق شخصی خود، دستور آزادی «کاظم عبیس عبد» را می‌دهد.

عبیس عبد متهم است که در شبکه‌های اجتماعی به آیت‌الله سیستانی توهین کرده است.

مقام های قضایی «حله» در استان «بابل» عراق این فرد را پس از دستگیری به دو سال زندان محکوم کرده بودند که بعد از اطلاع، آیت‌الله سیستانی در نامه‌ای خواهان بخشش و آزادی وی شد.

دفتر آیت‌الله سیستانی 26 فروردین ماه جاری پس از اطلاع از این حکم در نامه‌ای به دادگاه، ضمن مخالفت با حبس این فعال شبکه‌های مجازی، خواهان لغو این محکومیت شد.

متن نامه به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای «حیدر کطوف علی» قاضی محترم دادگاه بدوی حله

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

امروز از حکم صادره شما در دادگاه محترم درباره شهروند (کاظم عبیش عبد) مبنی بر حبس به مدت دو سال به دلیل اهانت به جایگاه و وجهه مرجعیت عالی‌قدر سید علی السیستانی در صفحه شخصی‌اش آگاه شدیم.

باید به اطلاع شما برسانیم که حضرت آقای سیستانی(دام ظله)، به هیچ وجه راضی به مجازات این فرد به دلیل اهانت به ایشان نیست.

لذا در اینجا امیدواریم که تمام اقدام‌های لازم و قانونی برای آزادی شهروند یاد شده انجام شود.

صالح رییس جمهوری عراق نیز به درخواست نخست وزیری و با توجه به گذشت آیت‌الله سیستانی از حق شخصی خود، دستور آزادی این فرد را داده است.

در حکم ریاست جمهوری عراق آمده است که این حکم ریاستی از تاریخ صدور آن به اجرا درآید.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها