نخست‌وزیر مغرب تهاجم رسانه‌ای امارات و عربستان را وحشیانه خواند

نخست‌وزیر مغرب تهاجم رسانه‌ای امارات و عربستان را وحشیانه خواند
چهارشنبه 3 ارديبهشت 1399 - 11:34

«سعد الدین العثمانی» نخست‌وزیر مغرب در واکنش به تهاجم رسانه‌ای امارات و عربستان به کشورش گفت که مغرب «در معرض حملات وحشیانه‌ای» قرار گرفته و برخی نسبت به همبستگی و یکپارچگی کشور ما حسادت می‌کنند.

العالم - مغرب

به گزارش روز چهارشنبه روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن، العثمانی در جلسه پرسش و پاسخ ماهانه خود تاکید کرد که به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهد در صف ملی مغرب شکاف و رخنه ایجاد کند و هم اکنون در ساختار ملی کشور به هیچ وجه شکافی وجود ندارد.

این روزنامه خاطر نشان کرد که العثمانی در واکنش به تهاجم هفته گذشته امارات و عربستان در شبکه اجتماعی توئیتر علیه دولت و نخست‌وزیر مغرب این مطالب را ابراز داشت.

امارات در فضای مجازی دولت مغرب را به «اهمیت ندادن به نیازها و خواسته‌های ملتش و عدم تامین مواد غذایی و دارویی لازم و رها کردن مردم در معرض ابتلا به ویروس کرونا» متهم کرد.

فعالان مغربی در واکنش به این اقدام امارات هشتگی با عنوان «ممنونم العثمانی» به راه انداختند که رتبه اول بازدیدها در شبکه اجتماعی توئیتر را به خود اختصاص داد.

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی سعودی «العربیه» نیز طی گزارشی آمار نادرستی از تعداد قربانیان «ویروس کرونا» و افراد مبتلا به آن در مغرب ارائه داد که کاربران شبکه‌های اجتماعی در این کشور از آن به عنوان یک اقدام تحریک‌آمیز جدید علیه کشورشان نام بردند.

بر اساس این گزارش نخست‌وزیر مغرب در جلسه پرسش و پاسخ اعلام کرد که دولت متبوع وی از ابتدای شیوع ویروس کرونا جهت مقابله با پیامدهای حاصل از آن ۴۰۰ اقدام انجام داده است .

العثمانی توضیح داد: آمار فوتی‌ها ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در مغرب به طرز چشمگیری کاهش یافته است . این در حالی است که در هفته گذشته روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می‌دادند.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده سه هزار و ۲۰۹ نفر به ویروس کرونا در مغرب مبتلا شده‌اند که تاکنون ۱۴۵ نفر از آنها فوت کرده و ۳۹۳ بهبود یافته است .

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

آمار رسمی ارائه شده امروز (چهارشنبه ) حکایت از آن دارد که تا کنون ۲ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۹۱۷ نفر به این ویروس مبتلا شده اند و ۱۷۷ هزار و ۶۸۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و ۶۹۵ هزار و ۳۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها