انگلیس دومین رکورددار مرگ و میر ناشی از کرونا دراروپا شد

انگلیس دومین رکورددار مرگ و میر ناشی از کرونا دراروپا شد
چهارشنبه 10 ارديبهشت 1399 - 23:17

با احتساب آمارهای جدید فوتی ها در انگلیس از جمله سرای سالمندان، این کشور با 26097 کشته ناشی از ویروس کرونای جدید در رتبه دوم پس از ایتالیا قرار گرفت.

العالم - اروپا

بر اساس آمارهای جدید روز چهارشنبه، انگلیس با احتساب آمار همه بخش های این کشور از جمله سرای سالمندان، در حال حاضر رتبه دوم مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را در اروپا را به خود اختصاص داده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد که تا روز چهارشنبه 26097 نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند. این بدان معناست که انگلیس از حیث شمار فوتی های ناشی از کرونا ازفرانسه و اسپانیای به شدت آسب دیده از کرونا سبقت گرفته است.

طبق بررسی‌های واحد آمار دانشگاه کمبریج، تعداد افرادی که در خانه‌های سالمندان انگلیس بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهند بیشتر از آمار مرگ و میر‌هایی است که بر اثر کرونا در بیمارستانهای این کشور رخ می‌دهد.

این آمار حیرت‌آور روز سه شنبه بعد از آن مطرح شد که دفتر آمار ملی انگلیس با انتشار داده‌های هفتگی خود نشان داد که هزاران نفر بر اثر کرونا در خارج بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند و تا چندین هفته بعد از مرگشان در آمار و ارقام فوتی‌های کرونا شمارش نمی شوند. آمار و ارقام جدید که توسط کمیسیون کیفیت مراقبت (CQC) جمع‌آوری شده نشان می‌دهد که خانه‌های سالمندان و بیمارستان‌های انگلستان در حال حاضر روزانه حدود ۴۰۰ مرگ مرتبط با کووید-۱۹ را اعلام می‌کنند.

طبق این گزارش، در حالیکه مرگ و میر ناشی از کرونا در بیمارستان‌های انگلیس به صورت تدریجی در حال کاهش است، اما احتمالاً خانه‌های سالمندان همچنان در عمق بحران قرار دارند.

به نوشته رویترز، ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد که تاکنون 27682 نفر در این کشور بابت ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند. با توجه به آمارهای جدید ایتالیا از حیث شمار جان باختگان در رتبه اول، انگلیس دوم و اسپانیا در رتبه سوم جای دارد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها