اردوگاه مسلمانان روهینگیا در بنگلادش باز هم طعمه حریق شد

اردوگاه مسلمانان روهینگیا در بنگلادش باز هم طعمه حریق شد
يکشنبه 28 ارديبهشت 1399 - 12:44

مقام‌های بنگلادش امروز یکشنبه اعلام کردند، اردوگاه آوارگان مسلمانان روهینگیا در منطقه «کاکس بازار» برای دومین بار در کمتر از یک هفته اخیر دچار حریق شد.

العالم- آسیا

بنا بر اعلام مقام‌های بنگلادش ساعت ۱ بامداد به وقت محلی آتش سوزی در بزرگ‌ترین اردوگاه آوارگان روهینگیا در منطقه جنوبی «کاکس بازار» بنگلادش آغاز شد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، منابع محلی در بنگلادش اعلام کردند که حدود ۲۰ آلونک شامل چند مسجد در این حریق سوخت و آتش‌ به بیش از ۱۰۰ چادر آوارگان گسترش پیدا کرده است.

گفته «محمد امداد الاسلام» یکی از مقام‌های آتش نشانی بنگلادش، تا کنون گزارشی درباره جراحت یا فوت افراد در نتیجه این حریق دریافت نشده است.

یکی از ساکنان این اردوگاه به آناتولی خبر داد، آتش سوزی تا کنون به بیش از ۲۰ چادر و چند مسجد آسیب زده و به ده‌ها چادر دیگر هم خسارت‌هایی وارد کرده است.

در آتش سوزی قبلی در اردوگاه آوارگان روهینگیا در منطقه کاکس بازار که روز سه شنبه هفته گذشته رخ داد، بیش از ۶۷۰ سازه ایجاد شده برای سکونت آوارگان آسیب دیده بود.

وقوع این دو آتش سوزی در حالی خبر ساز شده که پیش از این ثبت اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در اردوگاه آوارگان روهینگیا در منطقه کاکس بازار باعث تشدید نگرانی‌ها درباره وضعیت ساکنان این اردوگاه شده بود.

بیش از یک میلیون نفر از مسلمانان روهینگیا در اردوگاه‌های پناهجویان در جنوب بنگلادش زندگی می‌کنند.

اکثریت آنها بعد از حملات خشونت‌بار ارتش میانمار در سال ۲۰۱۷ از خانه‌های خود آواره شدند؛ حملاتی که گزارشگر سازمان ملل آنها را نسل کشی خوانده بود.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها