آبه بعد از نشست سران گروه هفت قرنطینه می شود

آبه بعد از نشست سران گروه هفت قرنطینه می شود
چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 09:01

دولت ژاپن از «آبه شینزو» نخست وزیر این کشور خواسته است چنانچه در نشست سران گروه هفت که ماه آینده میلادی در آمریکا برگزار می شود شرکت کند بعد از بازگشت به مدت دو هفته خود را قرنطینه نماید.

العالم- آسیا

از شبکه خبری "ان. اچ. کی"، دولت ژاپن پیشتر درخواست کرده بود هر فردی که از آمریکا به ژاپن سفر کند به مدت دو هفته قرنطینه شود تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری گردد.

آمریکا با یک میلیون و ۷۲۵ هزار مبتلا، در صدر لیست کشورهای مبتلا به کرونا قرار دارد در این کشور همچنین تا کنون افزون بر ۱۰۰ هزار تن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

اکنون دولت ژاپن و رسانه های این کشور از آبه خواسته اند او نیز مانند سایر شهروندان «قانون قرنطینه دو هفته ای» را رعایت کند مقامات ژاپن راه های مختلفی را برای قرنطینه وی در نظر گرفته اند یکی از این راه ها این است که او از محل اقامت خود اداره کشور را بر عهده بگیرد.

نخست وزیر ژاپن گفته است چنانچه در نشست سران گروه ۷ در آمریکا شرکت کند می خواهد در مورد «داروهای ویروس کرونا و ایجاد چارچوبی برای تولید و توزیع واکسن ها در سراسر جهان» صحبت کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امیدوار است ماه ژوئن میزبان اجلاس سران گروه ۷ در نزدیکی واشنگتن باشد.

کشورهای گروه هفت شامل انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده است که چهل و پنجمین نشست این گروه سال گذشته در فرانسه برگزار شد.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها