سازمان جهانی بهداشت: قاره آمریکا کانون بیماری کرونا شده است

سازمان جهانی بهداشت: قاره آمریکا کانون بیماری کرونا شده است
چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 11:14

بر اساس تحقیقی که در زمینه پیش‌بینی تلفات کرونا در ایالات متحده صورت گرفته، سازمان جهانی بهداشت عنوان کرده که قاره آمریکا به کانون بیماری کرونا در جهان تبدیل شده است.

العالم - آمریکا

سازمان جهانی بهداشت بر اساس تحقیق صورت گرفته در ایالات متحده آمریکا، عنوان کرده که قاره آمریکا به کانونی برای بیماری کرونا در جهان تبدیل شده است.

به نوشته وبگاه روزنامه «گاردین»، بر اساس یک تحقیق صورت گرفته در ایالات متحده که میزان تلفات ناشی از کرونا در برزیل و دیگر کشور‌های لاتین قاره آمریکا را تا ماه آگوست (مرداد ماه امسال) پیش‌بینی کرده، سازمان جهانی بهداشت گزارش داده که قاره آمریکا هم‌اکنون کانونی برای بیماری کرونا شده است.

«کاریسا اِتین»، مدیر بهداشتی منطقه قاره آمریکا در سازمان جهانی بهداشت، در ویدئوکنفرانسی عنوان کرد: «اکنون، زمان آن نیست که کشور‌ها محدودیت‌ها را بردارند.»

قاره آمریکا بیش از 2.4 میلیون مورد مبتلا به بیماری کرونا را ثبت کرده است که از این تعداد بیش از 143 هزار نفر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

اتین در ادامه با اشاره به اینکه آمار مبتلایان کرونا در آمریکای لاتین از اروپا و آمریکا نیز فراتر رفته است، گفت: «منطقه ما (قاره آمریکا) به کانون برای بیماری کرونا تبدیل شده است.»

وی همچنین هفته‌های خیلی سختی را برای قاره آمریکا و برزیل پیش‌بینی کرد و درباره آن هشدار داد.

این در حالی است که بر اساس گزارش دانشگاه جان هاپکینز، آمار مبتلایان در ایالات متحده در 24 ساعت گذشته یک میلیون و 681 هزار و 212 مورد بوده و آمار تلفات در این کشور نیز 98 هزار و 916 مورد است که نسبت به روز گذشته، افزایش 614 نفری این تلفات را نشان می‌‌دهد.

اما از طرف دیگر گزارش وب‌سایت worldometers، نشان می‌دهد که آمار تلفات در ایالات متحده به بیش از 100 هزار نفر رسیده است.

مقامات سازمان جهانی بهداشت همچنین درباره گسترش روز‌افزون بیماری کرونا در کشور‌های پرو، شیلی، السالوادور، گواتمالا و نیکاراگوئه اظهار نگرانی کرده‌اند.

ایالات متحده آمریکا در جدول آمار مبتلایان و تلفات کرونا در صدر قرار دارد و برزیل نیز که در 24 ساعت گذشته هزار و 39 مورد تلفات ناشی از این بیماری را گزارش داده در رتبه دوم قرار دارد.

این تحقیق که در دانشگاه واشنگتن انجام شده است، نسبت به میزان تلفات در برزیل هشدار داده و پیش‌بینی کرده که آمار تلفات در این کشور می‌تواند تا اوایل ماه آگوست تا 125 هزار مورد افزایش یابد.

پنج روز متوالی است که برزیل بالاترین آمار تلفات ناشی از کرونا را در مقایسه با دیگر کشور‌های جهان ثبت کرده است.

تحقیق انجام شده همچنین به این مسئله اشاره می‌کند که در برخی نهاد‌های درمانی در کشور‌های آمریکای لاتین مانند پرو، تقاضا برای تخت‌های بیمارستان افزایش خواهد داشت.

موسسه سنجش و ارزیابی بهداشت دانشگاه واشنگتن همچنین میزان تلفات برای دیگر کشور‌های لاتین در قاره آمریکا را پیش بینی کرده است و عنوان می‌کند تنها کشوری که در قاره آمریکا در مقابله با ویروس کرونا نسبتاً خوب عمل کرده، کوبا بوده است که بر اساس پیش‌بینی این مؤسسه تا ماه آگوست آمار تلفات در این کشور تنها 82 نفر خواهد بود.

امروز (چهارشنبه)، میزان تلفات ناشی از کرونا در جهان از مرز 350 هزار نفر گذشت. تعداد مبتلایان به این بیماری نیز هم‌اکنون بیش از 5 میلیون و 580 هزار نفر است. آمریکا با بیشترین آمار تلفات بیشترین ضربه را از این بیماری خورده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها