دستگاه اطلاعاتی ترکیه در جست‌وجوی «سیف‌الاسلام قذافی»

دستگاه اطلاعاتی ترکیه در جست‌وجوی «سیف‌الاسلام قذافی»
چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 15:16

برخی منابع لیبیایی گزارش دادند که دستگاه اطلاعاتی ترکیه در جنوب غربی پایتخت لیبی در حال جست‌وجو برای یافتن مکان «سیف الاسلام القذافی» است.

العالم - لیبی

برخی منابع لیبیایی از تحرکات مشکوک مزدوران ترکیه در منطقه الجبل الغربی واقع در جنوب غربی طرابلس پایتخت لیبی برای جست‌وجوی «سیف الاسلام القذافی» که گفته می‌شود در شهر الزنتان ساکن است، خبر دادند.

وبگاه «بوابة إفریقیا» به نقل از این منابع گزارش کرد که دستگاه اطلاعاتی ترکیه یک اتاق عملیاتی جدید به فرماندهی «خالد الشریف» رئیس سابق زندان الهضبه در طرابلس و نظارت «عبدالحکیم بالحاج» در داخل ترکیه تشکیل داده است که هدف از آن جست‌وجوی سیف الاسلام به منظور ترور، بازداشت و یا تحویل او به دادگاه کیفری بین‌المللی جهت پایان دادن به ایفای نقش سیاسی آن در لیبی است.

گزارش‌های محلی در اوایل ماه می حاکی از آن است که شماری از نیروهای ویژه وابسته به دولت وفاق ملی(غرب لیبی) به شهر الزنتان واقع در فاصله ۱۳۶ کیلومتری جنوب غربی طرابلس نفوذ کرده‌اند تا مکان سیف الاسلام را شناسایی کنند و این عملیات با حمایت دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» صورت گرفته است.

در همین ارتباط «محمد العبانی» فعال سیاسی لیبی گفت که سیف‌الاسلام در سلامت کامل بسر می‌برد و در مکان امنی تحت حراست شدید است.

ژوئن ۲۰۱۷ سیف الاسلام فرزند «معمر القذافی» رهبر سابق لیبی که از نوامبر ۲۰۱۱ در زندانی در شهر الزنتان زندانی بود، آزاد شد.

گردان ابوبکر الصدیق که سیف‌الاسلام را بازداشت کرده بود، اعلام کرد که او را آزاد کرده است اما از آن زمان تا کنون در ملأ عام حاضر نشده و تنها هیأت‌هایی از قبیله‌های مختلف به دیدار او می‌روند.

فارس

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها