موسوی:

سه کشور اروپایی گرفتار دام صهیونیست‌ها و آمریکا نشوند/خواستار گزارش صریح، شفاف و دقیق رومانی هستیم

سه کشور اروپایی گرفتار دام صهیونیست‌ها و آمریکا نشوند/خواستار گزارش صریح، شفاف و دقیق رومانی هستیم
شنبه 31 خرداد 1399 - 13:32

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران قطعنامه شورای حکام آژانس را برای ایران قابل قبول ندانست و گفت: سه کشور اروپایی گرفتار دامی شدند که صهیونیست‌ها و آمریکا برایشان پهن کردند.

العالم- ایران/ سیاسی

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در واکنش به قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی به نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به تصویب رسید، در گفت‌وگویی عنوان کرد:آنچه مسلم است اقدامی است که شورای حکام انجام داده و برای جمهوری اسلامی ایران قابل قبول نیست چون ایران بالاترین و شفاف‌ترین همکاری را در چارچوب پادمان با شورای حکام و آژانس داشته است.

وی افزود: برای جمهوی اسلامی ایران قابل قبول نیست بعد از این همه همکاری مجددا به بهانه‌های واهی و براساس ادعاهای پوچ و بی مبنا که اطلاعات غیررسمی، غلط و ناقصی است، بخواهند ایران را مجددا تحت فشار قرار دهند.

موسوی گفت: خودشان می‌دانند جمهوی اسلامی ایران کشور، دولت و ملتی نیست که تحت فشار و زیاده‌خواهی بخواهد تن به کاری بدهد. مبنای همکاری و چارچوب‌های همکاری ما مشخص است و این قطعنامه برای ایران غیرقابل قبول است.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: آنچه بیش از همه حائز اهمیت است، رفتار دوگانه و عجیب و غریب اروپایی و به ویژه سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه است، با اینکه در برجام هستند و شرایط را می‌دانند و گذشته این پرونده در دست آنهاست، ولی متاسفانه وارد یک بازی غیرسازنده و خطرناکی شدند.

موسوی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنیم گرفتار دامی شدند که صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها زیر پای آنها پهن کردند و به ملت ما نشان دادند که کشورهای ناتوانی هستند در عین اینکه روز به روز غیرقابل اعتماد بودنشان را به ملت ما نشان می‌دهند.

وی گفت: به کشورهای اروپایی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هشدار دادیم که این روندی که در پیش گرفتند و این قطعنامه را علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ما صادر و تقاضایی که مطرح کردند غیرقابل قبول است و حتما عواقبی خواهد داشت که عواقب آن متوجه کسانی است که این قطعنامه را بنیانگذاری کردند.

موسوی: از مقامات ذیربط رومانی خواستیم صریح، شفاف و دقیق علت مرگ قاضی منصوری را گزارش دهند

سید عباس موسوی همچنین درباره مرگ قاضی غلامرضا منصوری در رومانی عنوان کرد: هم سفارتخانه ما پیگیر است و هم دوستان در اینترپل در تماس نزدیک با همتایان خود در رومانی هستند.

وی افزود: آنچه مسلم است ادعایی است که در وهله اول مطرح شده که کشته شدن ایشان به خودکشی شبیه است و ظاهرا اعلام اولیه که کردند این را ادعا کردند.

سخنگوی وزارت خارجه که با خبرگزاری صدا و سیما گفت‌وگو می‌کرد، افزود: به هر حال هر چه بوده جمهوری اسلامی ایران چون قبلا هشدار داده بود که ایشان تحت تعقیب قضایی است و از طریق اینترپل پیگیر وضعیت ایشان بوده، الان از مقامات ذیربط در رومانی خواستیم به صورت صریح، شفاف و دقیق علت و نحوه حادثه را به ما گزارش دهند که بعد از آن بتوانیم سایر اقدامات را انجام دهیم.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها