نتانیاهو باید در جلسه بعدی دادگاه پرونده‌های فساد خود حاضر شود

نتانیاهو باید در جلسه بعدی دادگاه پرونده‌های فساد خود حاضر شود
دوشنبه 6 مرداد 1399 - 12:34

دادگاه قدس اشغالی اعلام کرد، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی باید برای شنیدن اتهامات خود در جلسه بعدی دادرسی درباره پرونده فساد، حاضر شود.

العالم - فلسطین اشغالی

با از سر گرفته شدن روند رسیدگی به پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بعد از وقفه‌ای ۵۵ روزه به دلیل شیوع ویروس کرونا، جلسه سوم دادگاه وی روز ششم دسامبر (۱۶ آذر) برگزار خواهد شد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست» دادگاه قدس اشغالی با اعلام این تاریخ، گفت لازم است که نتانیاهو برای شنیدن اتهامات و ارائه پاسخ رسمی به آنها، در جلسه دادرسی مقدماتی ششم دسامبر حضور پیدا کند.

در اولین جلسه دادرسی مقدماتی دادگاه نتانیاهو که در تاریخ بیست‌وچهارم می برگزار شد، او برای تفهیم اتهامات حضوراََ شرکت کرد اما در جلسه دوم که به تاریخ نوزدهم جولای برگزار گردید، نیازی به حضور فیزیکی او نبود.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه وی تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

دومین جلسه محاکمه نتانیاهو روز بیست‌ونهم تیر ماه با قرائت دادخواست دادستانی رژیم صهیونیستی و پلیس علیه او در جریان پرونده موسوم به «پرونده ۱۰۰۰»، برگزار شد.

دیگر متهمان در این پرونده، «شائول اِلوویچ» صاحب‌امتیاز نشریه واللا و مالک شرکت «بیزک» بزرگترین اپراتور مخابراتی رژیم صهیونیستی و همچنین «آرنون موزس» صاحب‌امتیاز نشریه «یدیعوت آحرونوت» هستند.

پیش از این وبگاه «عاروتص شوع» به نقل از مقام‌های کنونی و پیشین لیکود گزارش داده بود که اعضای این حزب به کنار زدن نتانیاهو از ریاست لیکود فکر می‌کنند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها