هشدار سازمان هواشناسی؛ بارش باران و آب گرفتگی در ۱۱ استان

هشدار سازمان هواشناسی؛ بارش باران و آب گرفتگی در ۱۱ استان
سه شنبه 7 مرداد 1399 - 11:06

سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید در تهران و ۱۱ استان کشور و بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و صاعقه در استان‌های پربارش هشدار داد.

العالم ـ ایران ـ عملی

سازمان هواشناسی برای استان‌های البرز، قزوین و شمال شرق تهران، بخش‌هایی از سواحل خزر، شمال آذربایجان شرقی و غربی، بخش‌هایی از غرب کشور، جنوب سیستان و بلوچستان، استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، شرق خوزستان، غرب اصفهان، هرمزگان ، جنوب و نوار غربی فارس، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی کرده است و نسبت به احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها، آب گرفتگی و برخورد صاعقه هشدار داده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، خیزش گرد و خاک و طوفان در زابل برای امروز (سه شنبه) پیش‌بینی می‌شود و به هموطنان سیستانی برای طوفان پیش‌رو هشدار داده شده است.

همچنین از امروز تا پنج شنبه وزش بادهای نسبتا شدیدی را برای شمال سیستان و بلوچستان و قسمت‌های شرقی کرمان پیش‌بینی شده است.

بنابر پیش بینی سازمان هواشناسی بین ۶ تا ۸ درجه از دمای هوا در نوار شمالی کشور، خراسان شمالی و اردبیل کاسته خواهد شد.

برای تهران نیز کمی ابری گاهی با وزش باد پیش بینی شده است. دمای هوای تهران امروز به ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد و اواخر هفته مقداری از گرمای هوا کاسته می شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها