علی‌رغم اقدامات صهیونیست‌ها؛ دهها هزار نفر نماز عید را در مسجدالاقصی برگزار کردند

علی‌رغم اقدامات صهیونیست‌ها؛ دهها هزار نفر نماز عید را در مسجدالاقصی برگزار کردند
جمعه 10 مرداد 1399 - 14:09

دهها هزار فلسطینی، نماز عید قربان را علی‌رغم اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی، در مسجدالاقصی برگزار کردند.

العالم - فلسطین اشغالی

دهها هزار فلسطینی امروز (جمعه) نماز عید قربان را در مسجدالاقصی برگزار کردند. اداره اوقاف اسلامی قدس، تعداد نمازگزاران را بیش از ۲۷ هزار نفر اعلام کرد.

به نوشته القدس العربی، نماز عید در شرایطی برگزار شد که نمازگزاران تمامی اقدامات احتیاطی مرتبط با شیوع کرونا را در پیش گرفته بودند. همچنین برگزاری این مراسم در حالی بود که امروز نیروهای اشغالگر اسرائیلی با ورود ناگهانی به مسجد الاقصی بنر تبریک جنبش اسلامی به مناسبت عید قربان را جمع کردند.

شیخ «محمد حسین» مفتی قدس و فلسطین در خطبه امروز عید قربان گفت: «مسجد مبارک الاقصی برای مسلمین است و هیچ متجاوز و ظالمی در این امر شریک مسلمانان نیست.»

وی با اشاره به اشغالگران اسرائیلی افزود: «آن‌ها گمان می‌کنند که با ظلم و قدرت و کمک ظالمانه جهانی خواهند توانست مسجدالاقصی را محل حضور خود کنند در حالیکه نا امید خواهند شد و شکست خواهند خورد.»

او همچنین فلسطینیان را به وحدت در برابر رژیم صهیونیستی فراخواند و تأکید کرد که فلسطینی‌ها هیچ گزینه‌ای جز وحدت در برابر ظلم به مقدساتشان ندارند.

نمازگزاران نیز در حالی این مراسم را به جا آوردند که تمامی آن‌ها ضمن استفاده از ماسک و سجاده جداگانه، فاصله اجتماعی را نیز رعایت کرده بودند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها