اعتراضات آلمانی‌ها به محدودیت های کرونا؛ 18 مامور پلیس زخمی شدند

اعتراضات آلمانی‌ها به محدودیت های کرونا؛ 18 مامور پلیس زخمی شدند
يکشنبه 12 مرداد 1399 - 17:11

گزارش‌ها حاکی از آن است که اعتراضات در پایتخت آلمان علیه دستورات دولت برای مقابله با کرونا به درگیری کشیده شده و موجب زخمی شدن ۱۸ مأمور پلیس شده است.

العالم _ اروپا

اعتراضات گسترده در شهر برلین، پایتخت آلمان علیه قوانین اجباری برای زدن ماسک و دستورات دولت برای مقابله با ویروس کرونا، امروز به زخمی شدن ۱۸ مأمور پلیس ختم شد.

به نوشته وبگاه راشا تودی، این اعتراضات بعد از اینکه پلیس این شهر تلاش کرد جمعیت معترضان را به دلیل عدم رعایت فاصله‌های اجتماعی متفرق کند به درگیری معترضان با پلیس کشیده شد و مأموران نیز تعدادی از این معترضان را دستگیر کردند.

پلیس برلین تخمین زده بیش از ۲۰ هزار نفر در این تظاهرات که روز گذشته (شنبه) آغاز شد حضور پیدا کرده‌اند. این در حالی است که برخی رسانه‌ها این رقم را بسیار بالاتر ارزیابی می‌کنند.

معترضان که اکثر آنها ماسک بر روی صورت ندارند، پلاکاردهایی با شعارهایی علیه محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت برای ویروس کرونا، واکسیناسیون و استفاده از ماسک حمل کردند.

مأموران پلیس نیز در این اعتراضات مداخله کردند و مدعی شدند که تظاهرات‌کنندگان قوانین مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکرده‌اند.

ویدئو‌های منتشر شده از این تظاهرات نشان می‌دهند افرادی که این اعترضات را از روی سکو‌ها سازماندهی می‌کردند توسط مأموران پلیس به زور از صحنه خارج شده و مردم دیگر نیز فریاد می‌کشیدند.

مأموران نیز بعد از آن از بلندگوهایی برای متفرق کردن معترضین استفاده کردند. بعد از آنکه برخی از تظاهرکنندگان از دستور پلیس برای ترک محل سرپیچی کردند، مأموران نیز چندین نفر را بازداشت کردند.

ویدئو‌های دیگر نیز نشان می‌دهند که برخی از معترضان توسط پلیس با تجهیزات ضدشورش به بیرون از صحنه اعتراضات منتقل شده‌اند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها