بی بی سی مرحله دوم تفرقه‌افکنی میان ایران و افغانستان را کلید زد

بی بی سی مرحله دوم تفرقه‌افکنی میان ایران و افغانستان را کلید زد
يکشنبه 12 مرداد 1399 - 23:14

بی‌بی‌سی فارسی که در موضوع رخدادهای مرزی میان ایران و افغانستان همه تلاش هایش برای اختلاف‌افکنی میان دو کشور ناکام ماند، این بار سعی کرده با سوژه‌ای دیگر ناکامی خود را جبران کند.

العالم ـ اروپا

شبکه بی‌بی‌سی فارسی که این روزها به صورت تمام قد در خط مقدم عناد و دروغ‌پراکنی علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته، در سلسله گزارش‌های جهت‌دار خود پیرامون موضوعات مرتبط با ایران، این بار به زعم خود دست به افشاگری درباره تلفات اتباع خارجی مبتلا به کرونا در ایران زده است.

شبکه ملکه انگلیس در ادامه گزارش دیروز خود که مدعی پنهان‌کاری ایران در مورد اخبار تلفات و مبتلایان به کرونا شده بود، امروز در گزارشی مبتنی بر آمارهای خیالی، مدعی شده اتباع خارجی به ویژه اتباع افغانستان در ایران، نسبت به جمعیت شان تعداد تلفات بیشتری در برابر کرونا داشته‌اند.

این گزارش که طبق معمول با زیر پا گذاشتن استانداردهای یک اطلاع‌رسانی اصولی و حرفه‌ای، آشکارا سعی در وارونه‌نمایی از حقیقت دارد، با توجه به گزارش‌های چند وقت اخیر این شبکه، یک عملیات مستمر رسانه‌ای هدفمند را به ذهن متبادر می‌کند.

بی‌بی‌سی فارسی که در موضوع رخدادهای مرزی میان ایران و افغانستان همه تلاش خود را برای اختلاف‌افکنی میان دو کشور به کار گرفت اما با وجود اثرات اولیه، با هوشمندی مسئولین دو کشور به نتیجه مطلوب خود نرسید، این بار سعی کرده با سوژه‌ای دیگر ناکامی خود را جبران کند.

این شبکه اکنون سناریوی دیگری با استناد به اطلاعاتی که منابع آن مجعول و مجهول است به دنبال تداوم پیگیری همان خط اختلاف‌افکنی است تا شاید به اهداف شوم خود در این خصوص دست پیدا کند.

به گزارش نور نیوز، هدف از گزارش اخیر این شبکه خنثی‌سازی اقدام منحصر به فرد ایران در درمان رایگان مهاجرین افغانستانی است، اقدامی که مودت و همبستگی بیشتر مردم دو کشور را به دنبال داشته و موجب اثرگذاری بسیار مثبتی بر روی مهاجرین شده است.

این اقدام جمهوری اسلامی ایران در حالی انجام شد که کشورهای مدعی حقوق بشر ضمن بستن مرزهای خود و ممنوع کردن صادرات اقلام پزشکی و بهداشتی به کشورهای دیگر همه موازین انسانی را زیر پا گذاشتند و حتی مهاجرین کشورهای دیگر را از سرزمین‌هایشان اخراج کردند.

ایران حدود ۴ میلیون نفر مهاجر قانونی و غیرقانونی که بخش زیادی از آن را برادران و خواهران افغانستانی تشکیل می‌دهند، مثل مردم خود تحت پوشش نظام بهداشت و درمان قرار داد و به آنها خدمات رایگان ارائه کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها