ارتش سوریه حملات تروریست ها در لاذقیه و حمرات را دفع کرد

ارتش سوریه حملات تروریست ها در لاذقیه و حمرات را دفع کرد
سه شنبه 14 مرداد 1399 - 12:33

رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد، ارتش سوریه چندین حمله روز گذشته تروریست‌های «جبهه النصره» در ادلب را دفع و آسیب و خسارات زیادی به آنها وارد کرد.

العالم - سوریه

دریابان «الکساندر اشچربیتسکی» رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه در یک نشست خبری اعلام کرد، تروریست‌های جبهه النصره روز دوشنبه چندین بار به مواضع ارتش سوریه در روستای «حمرات» استان ادلب که جزو توافق منطقه کاهش تنش است، حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک، این مقام ارشد وزارت دفاع روسیه گفت: «ستیزه‌جویان جبهه النصره طی روز گذشته چندین بار تلاش کردند که مواضع ارتش سوریه در منطقه حوالی روستای حمرات را بشکنند اما همه حملات آنها دفع شده است و آسیب زیادی به نیروی انسانی و تجهیزات آنها وارد شد. به نظامیان سوریه هم آسیب وارد شد».

مرکز آشتی روسیه در سوریه اشاره‌ای به تعداد تلفات احتمالی تروریست‌ها و ارتش سوریه در درگیری‌های روز گذشته در ادلب نکرد.

طبق گزارش اسپوتنیک، روسیه و ترکیه طی روزهای گذشته چندین بار نقض و تخلف آتش بس در ادلب را ثبت کردند. این استان یکی از 4 استان جزو توافق سال 2017 منطقه کاهش تنش است؛ توافقی که ایران، روسیه و ترکیه ضامنان اجرای آن هستند.

این رسانه روس در ادامه گزارش خود نوشت: «دولت سوریه از اواسط ماه دسامبر 2019 در تلاش برای باز پس گیری ادلب بوده است».

اسپوتنیک در پایان گزارش خود تاکید کرد، روسیه و بسیاری دیگر از کشورها جبهه النصره یا جبهه فتح شام که همان القاعده در سوریه است را یک گروه تروریستی و غیرقانونی می‌دانند.

دفع حملات تروریست‌ها در لاذقیه سوریه

ارتش سوریه همچنین موفق شد در استان لاذقیه حملات عناصر تروریستی «الحزب الترکستانی» به مواضع خود را دفع کند.

شماری از عناصر تروریستی «الحزب الترکستانی» به مواضع ارتش سوریه در استان لاذقیه واقع در غرب این کشور حمله کردند.

یک منبع میدانی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که عناصر الترکستانی با حمله خود قصد داشتند در محور ارتفاعات «حسن الراعی» به سمت مواضع ارتش سوریه در این منطقه نفوذ کنند.

وی با اشاره به تلاش تروریستها برای استفاده از جغرافیای کوهستانی و درختان متراکم این منطقه برای موفقیت در عملیات خود، تصریح کرد، نیروهای ارتش سوریه توانستند پس از رصد تحرکات تروریستها، به سمت آنان تیراندازی کنند.

منبع مذکور ادامه داد، پس از رصد تروریستها، درگیری شدیدی بین طرفین آغاز شد که بر اثر آن، چند تروریست کشته و زخمی شدند، ولی آمار دقیقی از تلفات آنان در دست نیست.

این منبع همچنین گفت که ارتش سوریه با حملات توپخانه‌ای، مواضع تروریستها را در این منطقه هدف قرار داد. جنگنده‌های سوری نیز مسیرامدادرسانی به این عناصر در منطقه «جبل الاکراد» را بمباران کردند.

منبع مذکور با اشاره به کشته شدن یک نفر از نیروهای ارتش سوریه، تأکید کرد که هیچ تغییری در نقشه تسلط میدانی طرفین حاصل نشد.

در مناطق ما بین ریف جنوبی ادلب و ریف شمال شرقی لاذقیه تروریستهای همپیمان جبهه النصره از جمله الحزب الترکستانی، «جماعة الألبان» و «الفرقة الترکمانیة الساحلیة» (وابسته به ترکیه) حضور دارند.

عناصر الترکستانی در سوریه به نزدیکی با النصره معروف هستند. تعداد عناصر این گروه چند هزار نفر برآورد می‌شود که اصالتا از اقلیتهای تُرک در «شینگ یانگ» چین هستند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها