بیانیه وزارت امور خارجه در سالگرد پیروزی لبنان در جنگ ۳۳ روزه:

ایستادگی در مقابل دشمن صهیونیستی، آنان را به شکست حتمی می‌کشاند

ایستادگی در مقابل دشمن صهیونیستی، آنان را به شکست حتمی می‌کشاند
جمعه 24 مرداد 1399 - 13:52

وزارت خارجه تأکید کرد: ایستادگی در مقابل دشمن صهیونیستی آنان را به شکست حتمی می‌کشاند و این درس بزرگی به همه دولت‌ها و ملت‌های منطقه است.

العالم _ ایران / سیاسی

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران در بیانیه‌ای، چهاردهمین سالگرد پیروزی غرورآفرین مقاومت اسلامی لبنان در برابر رژیم صهیونیستی در جنگ سال ۲۰۰۶ را که شکست تاریخی به رژیم اشغالگر وارد آورد به ملت، دولت، ارتش و مقاومت لبنان و به ویژه دبیر کل حزب الله٬ تبریک و تهنیت گفت.

این پیروزی بزرگ که در سایه انسجام داخلی میان طوایف مختلف و همدلی لبنانی‌ها به دست آمد، ثبات، امنیت و عزت را برای لبنان و منطقه به ارمغان آورد. پایداری زنان و مردان لبنانی و رزم جوانان غیور مقاومت، درس عبرتی به متجاوزان و حامیان تروریست آنان داد که لبنان را از تهدیدات و تجاوزات رژیم جعلی اسرائیل حفظ می‌کند.

جمهوری اسلامی ايران معتقد است ایستادگی در مقابل دشمن صهیونیستی آنان را به شکست حتمی می‌کشاند؛ همان‌گونه که جنگ ۳۳ روزه سمبل ایستادگی ‌و قدرت مردم در مقابل رژیم تا دندان مسلح صهیونیستی با پیروزی شیرین ملت لبنان همراه بود. بدون تردید ملت لبنان طعم شیربن این پیروزی را همواره به خاطر خواهد داشت و اجازه نخواهد داد امنیت، استقلال و حاکمیت این کشور بازیچه دست دشمنان شود و با وحدت و همدلی، از بحران کنونی عبور خواهد کرد و این درس بزرگی به همه دولت‌ها و ملت‌های منطقه است.

جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت لبنان بود، هست و خواهد ماند. سفر امروز وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به لبنان در سالروز این حماسه بزرگ،دیدار و گفت‌وگو با مقامات و شخصیت‌های لبنانی، به منظور ارتقای مناسبات سازنده ایران و لبنان به عنوان دو کشور دوست و برادر در راستای استمرار حمایت همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران از دولت، ملت، ارتش و مقاومت لبنان نیز در همین راستا انجام شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها