طالبان: مذاکرات بین الافغانی تا پایان تکمیل آزادی زندانیان آغاز نمی‌شود

طالبان: مذاکرات بین الافغانی تا پایان تکمیل آزادی زندانیان آغاز نمی‌شود
سه شنبه 18 شهريور 1399 - 11:22

دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید که تاکنون روند آزادی زندانیان این گروه نهایی نشده و به همین دلیل مذاکرات صلح با دولت آغاز نشده است.

العالم - جهان اسلام

دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرده تاکنون روند آزادی زندانیان این گروه نهایی نشده و به همین دلیل مذاکرات صلح با دولت آغاز نشده است.

«نعیم وردک» سخنگوی دفتر طالبان در قطر در توئیتی نوشت که تاکنون روند آزادی زندانیان این گروه نهایی نشده است.

اما؛ صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان روز گذشته در نشستی در کابل گفت که روند آزادی 7 زندانی باقی مانده طالبان که استرالیا و فرانسه در مورد آزادی آنان ملاحظه دارند، نیز تکمیل شده است.

سخنگوی ارگ تاکید کرد که عدم آمادگی هیات مذاکره کننده طالبان سبب تاخیر در مذاکرات شده و این گروه باید هرچه زودتر آماده مذاکره شوند.

اما؛ سخنگوی دفتر طالبان در قطر گفته است هر زمانی که روند آزادی زندانیان نهایی شود، تیم مذاکراتی این گروه آماده شروع مذاکره با دولت جمهوری اسلامی افغانستان است.

با این وجود، پیش از این برخی منابع نزدیک به طالبان گفته بودند که تغییرات اخیر در هیات مذاکره کننده طالبان، اختلافاتی را میان سران این گروه به وجود آورده و همین مساله سبب تاخیر در آغاز مذاکرات شده است.

اخیراً رهبری طالبان، مولوی عبدالحکیم را به عنوان رییس هیات مذاکره کننده این گروه و محمد نعیم وردک را به عنوان سخنگوی دفتر قطر طالبان، تعیین کرد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها