پاسخ سخنگوی وزارت خارجه ایران به مطالب سخیف کمیته خودخوانده جامعه عرب

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه ایران به مطالب سخیف کمیته خودخوانده جامعه عرب
پنج‌شنبه 20 شهريور 1399 - 23:58

پاسخ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به مطالب سخیف و تکراری بیانیه کمیته خودخوانده جامعه عرب برخی کشورهای منطقه توصیه کرد به جای صدور بیانیه های بی محتوا و خدمت به منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی، بر مقابله با منبع اصلی تهدید منطقه یعنی رژیم صهیونیستی متمرکز شوند.

العالم-ایران

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده با ابراز تاسف در خصوص مطالب سخیف و تکراری بیانیه کمیته خودخوانده جامعه عرب، افزود: اینگونه بیآنیه های ملال آور را حرکت در دور باطل ایران هراسی و مشروعیت بخشی به رژیم نامشروع صهیونیستی دانست و افزود: اتهام‌های بی اساس مطرح شده برآمده از دیدگاه کشورهایی است که خطای راهبردی برقراری روابط با رژیم‌صهیونیستی را مرتکب شده اند و اکنون دستپاچه میخواهند به خیال خام خود توجهات را از منبع تهدید منحرف نمایند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی کشورمان بازکردن پای رژیم اشغالگر قدس به منطقه، سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مردم بحرین، حمایت همه جانبه از تروریست‌ها و جنایتکاران داعش در عراق و سوریه و ادامه جنگی ظالمانه علیه ملت مظلوم یمن از سوی ورشکستگان ائتلاف سعودی را ازاقدام های تهدید آفرین و تنش زا در منطقه دانست که این کشورها درگیر آن هستند.

خطیب زاده درباره جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک نیز اظهارداشت: اقدام های ایران در چارچوب اعمال حاکمیت و تمامیت ارضی کشور بوده و بدیهی است مداخله دیگران در این زمینه محکوم است .

سخنگوی وزارت امور خارجه با بومی خواندن توان نظامی جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر اینکه این قابلیت دفاعی هیچگاه تهدیدی برای کشورهای همجوار نبوده است به برخی کشورهای منطقه توصیه کرد خود را به انبار تسلیحاتی آمریکا و دیگران تبدیل نکنند و بجای اعتماد بر قدرت ملی به خرید امنیت وارداتی روی نیاورند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: کشورهایی که چشم خود را بر توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیستی بسته اند و با عیان ساختن روابط خود با رژیم صهیونیستی به آرمان آزادی قدس شریف خیانت کرده اند حق ندارند حمایت شرافتمندانه ایران از مقاومت در فلسطین و لبنان را زیر سؤال ببرند.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها