تنش میان الجزایر و مصر؛ قاهره اجازه فرود به هواپیمای حامل فلسطینی‌ها نداد و الجزایر تلافی کرد

تنش میان الجزایر و مصر؛ قاهره اجازه فرود به هواپیمای حامل فلسطینی‌ها نداد و الجزایر تلافی کرد
پنج‌شنبه 10 مهر 1399 - 10:31

پس از آنکه مصر اجازه فرود یک هواپیمایی الجزایری حامل مسافران فلسطینی را نداد، الجزایر در اعتراض به این موضوع، اقدامی مشابه انجام داد.

العالم - مصر

الجزایر با هماهنگی مصر، پروازی ترتیب داد تا فلسطینی‌هایی که به دلیل شیوع کرونا در الجزایر معطل مانده بودند و امکان بازگشت به غزه را نداشتند، بتوانند پس از سفر به قاهره به غزه برگردند.

اما مصر در لحظات آخر اجازه ورود این هواپیما را به حریم هوایی مصر نداد و آنها ناچار به بازگشت به الجزایر شدند.

این هفتاد فلسطینی که بیشتر آنها سالخورده، زن و کودک هستند به خبرنگار «شمس نیوز» گفتند، این پرواز در لحظات آخر به بهانه اینکه جواب تست ویژه کرونای مسافران «PCR» به زبان انگلیسی بوده نه عربی، لغو شد.

بر اساس این گزارش، در بین مسافران مذکور دو فرد مبتلا به سرطان هستند و تعداد زیادی از آنها نیز بیماری‌های مزمن دارند. این مسافران قصد داشتند از فرصت باز بودن گذرگاه رفح در این روزها استفاده کنند و به غزه برگردند.

ارتباط ساکنان نوار غزه با جهان بیرون از طریق هفت‌گذرگاه است که شش گذرگاه آن تحت کنترل رژیم صهیونیستی و گذرگاه جنوبی (رفح) تحت کنترل مشترک قاهره و تل‌آویو است. ورود و خروج ساکنان غزه از گذرگاه رفح و تحت کنترل قاهره است.

«عبدالمجید تبون» رئیس‌جمهور الجزایر فورا دستور داد این فلسطینی‌ها را در یکی از هتل‌های نزدیک فرودگاه اسکان دهند که با قدردانی مسافران روبه‌رو شد.

الجزایر در اعتراض به این اقدام و در پاسخی متقابل، اجازه فرود یک هواپیمای مصری در فرودگاه بین‌المللی خود را نداد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها