کمال خرازی:

توهین ترامپ نشانه عصبانیت او از نرسیدن به اهدافش درباره ایران است/ این توهین‌ها مردم ایران را متحدتر می‌کند

توهین ترامپ نشانه عصبانیت او از نرسیدن به اهدافش درباره ایران است/ این توهین‌ها مردم ایران را متحدتر می‌کند
يکشنبه 20 مهر 1399 - 09:27

رییس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه اظهارات اخیر ترامپ عمق درنده‌خویی رییس‌جمهور آمریکا را به خوبی نشان داد، تاکید کرد: این توهین‌ها نه تنها تاثیری در رسیدن دولت آمریکا به اهدافش ندارد بلکه ملت ایران را در راستای مقاومتی که باید داشته باشند، متحدتر و آگاه‌تر خواهد کرد و موجب می‌شود آنها بهتر از گذشته در برابر زورگویی‌های آمریکا بایستند.

العالم - ایران

«سید کمال خرازی» درباره تحریم ۱۸ بانک ایرانی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: نیت آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید و فشار مضاعف آن است که ایران را به زانو دربیاورد. آنها در این چارچوب سیاست فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفتند، از برجام خارج و تحریم‌ها را اعمال کردند و حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه علیرغم همه توطئه‌ها و فشارهای آمریکا، ایران به زانو درنیامده است، اظهار داشت: هر فرد خارجی که به ایران بیاید، مشاهده می‌کند زندگی در جریان است و هر جنس، کالا و وسیله‌ای که مورد نیاز مردم باشد، در بازار وجود دارد هرچند که گرانی وجود دارد و مردم فشار اقتصادی را تحمل می‌کنند.

هدف کاخ سفید فروپاشی ایران و نظام بود

وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه هدف آمریکا فراتر از تحمیل فشارهای اقتصادی بر ملت ایران بوده است، تصریح کرد: هدف کاخ سفید در خروج از برجام، اعمال تحریم‌ها، در پیش گرفتن سیاست فشار حداکثری و توطئه‌های مختلف این بوده است که ایران و نظام جمهوری اسلامی با فروپاشی روبه‌رو شود که خوشبختانه با ایستادگی مردم، کاخ سفید به هدف شوم خود نرسید.

به گفته خرازی، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به زودی برگزار می‌شود و دست دولت این کشور در عرصه سیاست خارجی خالی است و به همین خاطر، ترامپ دست به اقدامات تبلیغاتی با هدف مصرف داخلی می‌زند.

توهین ترامپ نشانه عصبانیت او از نرسیدن به اهدافش درباره ایران است

وی ادامه داد: آنچه اهمیت دارد، ایستادگی مردم ایران است و ان‌شاالله در مقابله با زورگویی‌ها و یکجانبه‌گرایی آمریکا به هدف خود می‌رسیم و نمی‌گذاریم آنها به هدف خود برسند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی درباره توهین و تهدید اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: توهین ترامپ نشانه عصبانیت و ناخرسندی او از ناکارامدی تحریم‌ها و نرسیدن به اهدافش درباره ایران است.

توهین ترامپ عمق درنده‌خویی رییس‌جمهور آمریکا را نشان داد

خرازی با بیان اینکه صحبت‌های ترامپ در اتحاد و وحدت بیشتر ملت ایران موثر است، ابراز داشت: وقتی ترامپ به یک ملتی توهین و جسارت کند، این توهین و بی‌احترامی موجب افتراق نمی‌شود بلکه مردم از هر جناح، نگرش و گرایشی که باشند، متحدتر می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه اظهارات اخیر ترامپ عمق درنده‌خویی رئیس‌جمهور آمریکا را به خوبی نشان داد، عنوان کرد: این توهین‌ها تاثیری در رسیدن دولت آمریکا به اهدافش ندارد بلکه ملت ایران در راستای مقاومتی که باید داشته باشند، متحدتر و آگاه‌تر خواهد کرد و موجب می‌شود آنها بهتر از گذشته در برابر زورگویی‌های آمریکا بایستند.

به گزارش ایرنا، «دونالد ترامپ» روز جمعه به وقت محلی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «راش لیمبو» هنگامی که موضوع ایران به میان آمد، ادبیات جدیدی را از خود بروز داد که نشانگر عمق عصبانیت و همچنین ناکامی سیاست فشار حداکثری وی علیه مردم ایران بوده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه با هدف به زانو درآوردن مردم ایران اعلام کرد که ۱۸ بانک ایران از جمله شرکت تامین سرمایه امین، بانک کشاورزی، بانک مسکن، بانک رفاه کارگران، بانک شهر، بانک اقتصاد نوین، بانک قرض‌الحسنه رسالت، بانک حکمت ایرانیان و بانک ایران زمین را مورد تحریم قرار داده است.

بانک همکاری منطقه‌ای اسلامی، بانک کارآفرین، بانک خاورمیانه، موسسه اعتباری مهر ایران، بانک پاسارگاد، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک توسعه تعاون و بانک گردشگری هم در این فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که آمریکا در یک اقدام فریبنده، مدعی شده بود که ایران پیشنهاد آنها برای کمک در مبارزه با کرونا را رد کرده است.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها