ابراز نگرانی مقام سازمان ملل درخصوص افزایش گرسنگی در نوار غزه

ابراز نگرانی مقام سازمان ملل درخصوص افزایش گرسنگی در نوار غزه
دوشنبه 21 مهر 1399 - 13:19

مدیر آژانس امداد و کاریابی مهاجران فلسطینی درخصوص افزایش فقر و گرسنگی در نوار غزه هشدار داد.

العالم - فلسطین اشغالی

«فیلیپ لازارینی» مدیر آژانس امداد و کاریابی مهاجران فلسطینی (آنروا) روز دوشنبه درخصوص افزایش فقر و گرسنگی در نوار غزه هشدار داد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، لازارینی در مصاحبه‌ای، ضمن ابراز نگرانی درخصوص اوضاع این منطقه تحت محاصره رژیم صهیونیستی گفت: «در حال حاضر مردم بیشتری برای تأمین یک یا دو وعده غذایی در روز برای خانواده خود با سختی مواجه هستند».

او که بتازگی در این مقام منصوب شده است گفت: «در چنین شرایط بی‌ثبات و شکننده‌ای، نیاز به آنروایی قابل پیش‌بینی داریم. به سازمانی قابل پیش‌بینی و بودجه‌ای قابل پیش‌بینی نیاز داریم».

لازارینی افزود:‌ «درخصوص جریان مالی، ما همواره در حالت بحران هستیم. آنروا دائماً برای دریافت وجوه در حال دوندگی است».

این مقام سازمان ملل درخصوص قطع شدن کمک‌های آمریکا به این آژانس گفت: «این یک تهدید است. این یک تهدید واقعی است. باید این تهدید را در نظر داشته باشیم».

آنروا طی یک سال گذشته با استعفای مدیر قبلی به‌دلیل سوء مدیریت و بر سر کار گماشتن معشوقه خود و از سوی دیگر قطع کمک‌های سالانه ۳۰۰ میلیون دلاری دولت آمریکا، با چالش‌هایی جدی مواجه شده است.

به گفته لازارینی، این آژانس در حال حاضر با چیزی حدود ۱۰۰ میلیون پوند بودجه در سال و ۳۰ هزار پرسنلی که برای آن کار می‌کنند، همواره در آستانه مواجهه با کسری بودجه است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها