فرانسه مجدداً قرنطینه می‌شود

فرانسه مجدداً قرنطینه می‌شود
پنج‌شنبه 8 آبان 1399 - 00:00

رئیس‌جمهور فرانسه امروز چهارشنبه اعلام کرد این کشور از جمعه برای جلوگیری از موج دوم شیوع ویروس کرونا وارد قرنطینه سراسری خواهد شد.

العالم-اروپا

«امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه امروز چهارشنبه اعلام کرد از روز جمعه در این کشور قوانین قرنطینه سراسری اعمال می‌شود.

پایگاه خبری «فرانس‌۲۴» نوشته فرانسه طی هفته‌های گذشته شاهد افزایش شدید مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» بوده است.

طبق این گزارش، شمار مبتلایان به این بیماری، در هفته‌های گذشته به ۳۸۰ ابتلای جدید به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.

امانوئل ماکرون روز چهارشنبه گفت چنانچه اقدامی انجام نشود ۴۰۰ هزار نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جانشان را از دست خواهند داد. ماکرون گفت قوانین قرنطینه برای ۵ هفته پابرجا خواهند بود.

طبق اعلام رئیس‌جمهور فرانسه، شهروندان این کشور از روز جمعه مجاز به ترک منازل جز برای «دلایل ضروری» مانند کار، ورزش یا خرید مواد غذایی نخواهند بود.

مدارس باز خواهند بود، اما رفتن از منطقه‌ای در فرانسه به منطقه‌ای دیگر ممنوع خواهد بود. رستوران‌ها و باشگاه‌های شبانه و کسب و کارهای غیرضروری نیز بار دیگر تعطیل خواهند شد.

این تدابیر روز ۱ دسامبر مجدداً مورد بازبینی قرار خواهند گرفت.

بسیاری از پزشکان در فرانسه با بیان اینکه ۵۸ درصد از بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های این کشور به درمان بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته خواستار اعمال مجدد قوانین قرنطینه در این کشور شده بودند.

«فردریک والتکوس»، رئیس فدراسیون بیمارستان‌های فرانسه گفت: «دولت، موج اول را جدی نگرفت و باز هم درس نگرفته است.»

والتکوس خواستار قرنطینه کامل فرانسه به مدت یک ماه شد. او گفت موج جدید این بیماری برای بیمارستان‌های فرانسه بسیار مخرب‌تر خواهد بود.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها