وزارت حج عربستان اعلام کرد؛

مسلمانان جهان می‌توانند مناسک حج عمره را ادا کنند

 مسلمانان جهان می‌توانند مناسک حج عمره را ادا کنند
جمعه 9 آبان 1399 - 01:20

وزارت حج و عمره عربستان سعودی از آغاز مرحله سوم ازسرگیری تدریجی انجام مناسک حج عمره و فراهم شدن امکان سفر عمره‌‌گزاران خارجی از کشورهای مختلف جهان به مکه مکرمه و مدینه منوره خبر داد.

العالم-عربستان

همزمان با آغاز مرحله سوم ازسرگیری تدریجی انجام مناسک حج عمره، وزارت حج عربستان سعودی پنجشنبه شب اعلام کرد که عمره‌گزاران خارجی از سراسر کشورهای مختلف جهان می‌توانند مناسک حج عمره را ادا می‌کنند.

طبق اعلام قبلی وزارت حج و عمره عربستان، قرار است مرحله سوم ازسرگیری تدریجی انجام مناسک حج عمره از اول ماه نوامبر (11 آبان ماه) و با ظرفیت صد در صدی سفر عمره‌گزاران خارجی به مسجد الحرام و مسجد النبی (ص) آغاز شود.

اداره کل روابط عمومی امارت منطقه مکه مکرمه در حساب توئیتری خود نوشت که مرحله سوم با پذیرش روزانه 20 هزار حجاج داخلی و خارجی، 60 هزار نمازگزار و 19.500 زائر برگزار خواهد شد.

امارت منطقه مکه مکرمه تاکید کرد که بر اساس شرایط وزارت بهداشت سعودی شیوه نامه بهداشتی در نظر گرفته شده برای عمره گزاران شامل افراد بین 18 تا 50 ساله است.

اعمال محدودیت شدید ورودی و خروجی عربستان به دنبال شیوع ویروس کرونا، مسئولان سعودی را بر آن داشت تا اماکن زیارتی و مقدس مکه مکرمه و مدینه منوره را از ماه مارس به روی حجاج و زائران ببندند و حج عمره را به طور بسیار محدود تنها برای افراد مقیم عربستان برگزار کنند.

رفته رفته با بهتر شدن وضعیت بحرانی کرونا در عربستان، وزارت حج و عمره عربستان تصمیم گرفت تا انجام مناسک حج را به صورت تدریجی و طی چهار مرحله از سر بگیرد که در مرحله نخست 30 درصد ظرفیت مسجد الحرام و مسجدالنبی (ص) به زائران اختصاص یافت و در مرحله دوم که در تاریح 18 اکتبر (27 مهر) برگزار شده بود، این ظرفیت به 75 درصد رسید.

این ظرفیت در مرحله سوم هم که از اول نوامبر آغاز میشود، به صد در صد افزایش مییابد که با اعلام پایان همه‌گیری ویروس کرونا یا نابودی کامل آن، مرحله چهارم آغاز می‌شود.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها