شمار تلفات کرونا در آمریکا به 231 هزار نفر رسید

شمار تلفات کرونا در آمریکا به 231 هزار نفر رسید
سه شنبه 13 آبان 1399 - 08:55

طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز،در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۵۴۰ مورد جدید، شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 231 هزار نفر عبور کرد.

العالم - آمریکا

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۵۴۰ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۳۱ هزار و ۵۰۷ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۸۳ هزار و ۶۱۸ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به نه میلیون و ۲۸۴ هزار و ۲۶۱ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً روند افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را نه میلیون و ۵۶۷ هزار و ۵۴۳ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۳۶ هزار و ۹۹۷ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۲ میلیون ۹۲۲ هزار و ۵۲۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۶۰ هزار و ۱۸۰ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با ۹۴۲ هزار و ۲۳۹ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۵۳۳ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با ۹۴۰ هزار و ۳۳۴ مورد ابتلا و ۱۷ هزار و ۶۸۳ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۱۱ هزار و ۳۶۸ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۵۳۹ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۴۶ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۱۸۹ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۴۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۱ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۹۵۵ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هشت میلیون و ۲۲۹ هزار و ۳۱۳ مورد ابتلا و ۱۲۲ هزار و ۶۰۷ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۰۵ مورد ابتلا و ۱۶۰ هزار و ۷۴ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها