لبنان از آمریکا برای تحریم وزیرخارجه سابق این کشور دلیل و مدرک خواست

لبنان از آمریکا برای تحریم وزیرخارجه سابق این کشور دلیل و مدرک خواست
شنبه 17 آبان 1399 - 13:44

منابع لبنانی خبر دادند که رئیس جمهور این کشور از واشنگتن به علت تحریم وزیرخارجه سابق این کشور ادله و مدرک درخواست کرده است.

العالم _ لبنان

پس از اعلام اخیر وزارت خزانه‌داری آمریکا مبنی بر تحریم «جبران باسیل» وزیرخارجه سابق لبنان و رئیس جریان «ملی آزاد» در لبنان، «میشل عون»‌ رئیس جمهور لبنان، امروز (شنبه)، از واشنگتن برای تحریم او درخواست مدرک کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز گذشته، بدون ارائه هیچ گونه مدرکی در بیانیه‌ای اعلام کرد که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه، «جبران باسیل»، رئیس «جریان ملی آزاد» و عضو پارلمان لبنان را به موجب فرمان اجرایی ۱۳۸۱۸ در فهرست تحریم‌ قرار داده است.

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا هم به دنبال اعلام تحریم‌ها مدعی شد که فساد جبران باسیل به اقدامات ثبات‌زدای حزب‌الله در منطقه کمک کرده است. او گفت که چنین فردی شایسته این نیست که وارد خاک ایالات متحده آمریکا شود.

طبق گزارش پایگاه خبری شبکه «ال.بی.سی»، رئیس جمهور لبنان برای دریافت شواهد و مدارکی که باعث شده است وزارت خزانه‌داری آمریکا جبران باسیل را متهم کند و او را در فهرست تحریم قرار دهد، از «شربل وهبه» وزیرخارجه دولت پیشبرد امور لبنان خواست با سفارت آمریکا در بیروت و سفارت لبنان در واشنگتن تماس برقرار کند و مدارک لازم در این خصوص را اخذ کند.

طبق این گزارش میشل عون همچنین بر لزوم ارائه مدارک به دادگاه لبنان تأکید کرده است تا اقدامات قانونی لازم در این خصوص اتخاذ شود.

جنبش حزب‌الله لبنان در واکنش به اقدام آمریکا در وضع تحریم‌ علیه وزیر خارجه سابق لبنان، این اقدام را دخالت آشکار واشنگتن در امور داخلی این کشور دانست.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها