شگفتی رسانه صهیونیستی از توانمندی صنایع دفاعی ایران

شگفتی رسانه صهیونیستی از توانمندی صنایع دفاعی ایران
يکشنبه 18 آبان 1399 - 21:15

یک رسانه صهیونیستی در زمینه توانمندی صنایع دفاعی ایران نوشت، هدف ایران در تولید انواع بالگرد، هواپیما، و ناوگان عظیم هواپیماهای بدون سرنشین رسیدن به مرحله خودکفایی است.

العالم - ایران

یک روزنامه صهیونیستی روز یکشنبه طی تحلیلی در زمینه اعلام ایران در زمینه ساخت بالگردهای جدید نوشت، توانایی ایران در نگهداری انواع بالگردها شگفت انگیز است.

روزنامه «جروزالم پست» در بخشی از این گزارش با اشاره به وجود انواع بالگردهای ایران از جمله «شینوک»، «بل» و «کبرا» و شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هِسا) که توسط شرکت آمریکایی «تکستران» ساخته شده نوشت، با وجود شرکت هسا آشکار است که ایران ظرفیت ساخت بالگرد را دارد.

این روزنامه نوشت، توانایی ایران در نگهداری و پرواز بالگردهای آمریکایی برجا مانده از دهه میلادی70 یکی از موفقیتهای شگفت انگیز این کشور است. ایران همچنین انواع هواپیماهای آمریکایی متعلق به دهه 70 میلادی و همچنین هواپیماهای قدیمی بوئینگ را حفظ کرده و همچنین دارای برخی از بالگردهای روسی «MI-17» است.

جروزالم پست نوشت، هدف ایران در تولید بالگرد ، سرمایه گذاری در ساخت هواپیماها، کشتیها و ناوگان عظیم هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های بالستیک بخشی از تلاش برای بیشتر خودکفا شدن است. ایران در ساخت موشک‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین سرآمد است اما در عرصه‌های بزرگ دیگر مانند بالگرد، تانک و هواپیما با وجود برخورداری از دانش فنی بالا به واسطه تحریمها و مشکلات اقتصادی مشکلاتی دارد.

این نشریه در خاتمه نوشت، با این وجود، اعلام مداوم و برنامه ریزی برای تامین سایر کشورها نشان می‌دهد که ایران اکنون می‌خواهد صنعت خود را که از تحریم تسلیحاتی خارج شده، رشد دهد.

این روزنامه چندی قبل نیز نوشت، ایران با برپایی نمایشگاهی از موشک‌ها و پهپاد‌های خود موفقیتش در سال‌های گذشته را به نمایش گذاشت. این نمایشگاه بیانگر موفقیت سپاه پاسداران ایران به عنوان یک قدرت هوایی است. ایران اساسا می‌گوید، با وجود تحریمها، این تجهیزات را ساختیم.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها